ailecek şaşkınız

yönetmenliğini selçuk aydemir'in üstlendiği başrollerinde ahmet kural ve murat cemcir'in yer aldığı komedi filmi.küfür ve şivenin arkasına sığınmadan güldürebilen durum komedilerini sevenlerin kaçırmaması gereken bir film olmuş.tavsiye üzerine gittiğim düğün dernek gibi önce uyur sonrada yarısında çıkarım diye düşünerek çıkışa yakın yer seçmiştim ama altıyüz kişilik tıka basa dolu salonda bir kişi bile filmden çıkmadı.
yine murat cemcir ve özellikle ahmet kuralın yapmacık abartılı yüz ifadeleriyle dolup taşan bir afiş, 150. defa yanlış kamera acısıyla dokunmadigi alenen belli olan afallatan bir yumruk ve ardından gelen kendinden geçme hareketlerine sebebiyet veren ve de artık bayan bir yumruk sahnesi, aynı espriler, tavırlar ve oyunculuk, klasik senaryo malzemelerinden allah ne verdiyse (zengin fakir, aşk)....başarılı tek yönü ince tanımlı mizahlar ancak onları da yıllardır uzun tamlamalarla tek nefeste söyleme refleksi de gına getirmiş durumda. ha bir de milliyetçi duygulardan yararlanıp sukse yapmak için cover yapılmış oynak siveli bir müzik olmazsa olmazi bu ikilinin. az kalsın unutuyordum, espri yaptıkları şüphesiz anlasilsin diye espri yapılırken o yükselen ses tonunu unutuyordum. çok yüklendim biliyorum ama gülemiyorum, daha iyisini yaptığımdan değil, daha monoton ve sıkan mizahi bir yapım görmediğim için.

edit: sadece fragman izlenerek yapılan şahsi bir eleştiridir.
suni teneffüs sahnesinde ahmet kural ile cengiz bozkurt öpüşmüşler. ahmet kural'ın kanal d'de bununla ilgili röportaj verirken kullandığı cümleler de ilginç. film arkası ekibi de yerlere yatmış gülerken. aman ne koming. yabancı heteroseksüel oyuncular var, eşcinsel rollerini başarıyla oynamış oyuncular. bizimkiler ise suni teneffüs'ü erkek erkeğe öpüşme olarak dillendirip kendilerini de oyuncu zannediyorlar!

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/magaz...