akbili olmadığı için otobüste yolculara bakınan yolcu hüznü

böyle boğazda düğümlenmeye yol açan, iç kurutan; çaresizlikli etrafı süzme şekli. "akbili olan varsa hemen versin" olarak da yazıya dökübilecek gözlerin dolması hali de denebilir.

güzel bir kız olmanız sizin yerinize akbil basılması ihtimalini kuvvetlendirebilir hatta basan ücretini falan da almaz, bu genelde böyledir. benim gibi sadece akbili olmayan yakışıklı erkeklere akbil hizmeti veriyorsanız bu da sevap hanenize işlenebilir. yazıktır günahtır yahu yavşuklu adama hüzün yakışmaz, basın gitsin.*
yaşamaktansa taksiye binmeyi tercih edeceğim hüzündür.

(bkz: zengin piçi)
metrobüse binerken çalışıp beylikdüzünde otobüse aktarma yaparken inadına çalışmayan akbilimin beni bir süreliğine soktuğu pozisyon
2 liraya ucuz peçeteyle gözyaşlarını sildiren hüzündür. onun yerine araçtan inmek zorunda kalmak ve gözyaşlarını bedavadan bir elin silmesi daha paha biçilemez olabilirdi. ama biz ille de o dıtttt sesiyle orgazm olacağız ve hayatımıza o sesle kurduğumuz ilişkiyle devam edeceğiz, basan da kendi hayatına.
siz istanbullulaşmışlar arasında bulunduğum süreçte rast geldiğimde içim bu suratı görmeye elvermediği için bıt bıtımı uzattığım şahıs hali.
(bkz: düşenin halinden öğrenci anlar )
eskiden bu gibi durumlar sıkıntı olmuyordu; çünkü her otobüs soföründe akbil olurdu ve parasını verince adamlar senin yerine basardı. bu gibi durumlar için can simidiydi. akbilim varsa tereddütsüz uzatanlardanım, allah düşürmesin.
aylık akbil kullandığımdan,akbili olmayan insanla gözgöze gelmekten çok korktuğum ve aynı hüznü yaşadığım an