ayı sözlük çılgın proje

sevgili sözlük yazarları ülkemizin son yıllarda giderek artan kötü durumu ve belirsizliği yüzünden hayatını daha yaşanır hale getirmek isteyenler ve türkiyeden kaçıp daha medeni , ahlaklı gelişmiş ülkelere kapak atmaya çalışanlar var. malumunuz bu o kadar da kolay bir durum değil. işte burada benim çılgın projem devreye giriyor
şöyle ki ;
bu projeme destek verecek en az 20 sözlük yazarının olduğunu düşünüyorum. bu sözlük yazarları yanlarına en az 1 kişiyi eklerlerse * 40 kişiyle toplanıyoruz.
bu 40 kişi birikmişlerini , yastık altındaki altınlarını yada köydeki arsalarını satıp parayı ortaya koyuyoruz. ve bu kırk kişi bankaya gidip olabildiğince yüksek kredi çekip bu paraları da diğer toplanan paraların arasına ekliyoruz.
daha sonra ekonomik krizde olan yunanistan'dan yada bahamalar , karayipler o da olmadı maldivler'den bi ada satın alıyoruz.
bu adada her şeyi kendimiz üreteceğiz . evler , barlar , parklar bunlara dahil. *
organik tarım adı altında pahalı ve entellektüel kesime hitap edecek tarım ürünlerini üretip fahiş fiyattan satacağız
ekstradan eşcinsel adası olacağından dünyadaki zengin eşcinsellerin uğrak yeri olacağımızı da unutmamak gerek. işte bunlardan da alacağımız yardımlar ve vergilerle bankalara olan borcumuzu da ödeyeceğiz.
kendi yaşam alanlarımızı , kültürümüzü , yasalarımızı ve en önemlisi özgürlüğümüzü kazanmış olacağız.
tahmini olarak da 20 yıl sonra bağımsızlığımızı ilan edip bağımsız bir ülke olacağız.

bu çılgın projemin sadece kaba bir taslağı. projeye dahil olmak isteyen veya aklına takılan soru olanlar yeşillendirebilir.

edit : ülkede her gün tecavüz , kadına şiddet , dayak , kafa kesme olayları varken '' ama kürdüstanı kuracaklar '' diye ağlayanları da ayrı araştırmak gerek.
ulan bi ironi yapalım dedik. yok lan size proje moroje
maldivler kürdistanı fikri de aklıma yatmadı değil. çalışacağız *
güzel proje ama geliştirilmesi gerekir. kredi çekip kaçmak pek akıllıca değil. çünkü gidilecek ülke banka hesap hareketlerinizi istiyor. ama üstünde düşünüp geliştirilebilir. medeni ülkelere gitmek için eşcinsel evliliği kullanılabilir. medeni ülkeler de yaşayan yazarcanlar biz ortadoğu ibneleriyle evlenip bizi burdan kurtarabilirler.
burdan gevur ellerinde yaşayan beylere sesleniyorum. yemek yaparım, temizlik yaparım, mutfakta aşçi yatakta orospu olabilirim. yaş, boy, kilo fark etmez. yeter ki kurtarın bizi bu cehennemden. *

(bkz: koca istiyorum)
kürdistan'ı savunan insanların kaçış planı yaptığını görmek de komikmiş gerçekten.*
geçerken, ayıya dayı denilecek ilk köprüyü yapıp köprünün adını balım koymak.
satacağın han hamam arsa tarla varsa satmayagerek yok.... ya da şunu yap ucuz yollu bir arsa göster... deger bicecek ekspertiz ya da personeli besle ekspertiz değerini yüksek göstersin krediyi kap 2/3 taksit odenecek parayı bırak hesabında ve kaç. böylece bankalar seni en az 4 ay aramaz arada bulamaz bulamayınca arsayı satar ama değerinin n altında bulur... satar kredini kapatır... falan filan...