ayı sözlük yazarlarının seçilmiş kişi olduğunu düşünmesi

bu hesabı açtıktan ve yazarlığım kabul edildikten kısa bir süre sonra, ayı sözlük'ten beklenen hizmetler başlığı altında nstrgt ile
#395738 - #395739 bu tarzda bir konuşma gerçekleştirmiştik.

burada biz yavaş yavaş eskimeye yüz tutmaya başlarken, yeni gelen, henüz yazarlık hakkında fazla bir bilgisi olmayan '' askk '', yazım kurallarını önemsemeyen değil de aldığı eğitimin ya da bulunduğu mühitin öğretimi ile algıladığı yapay türkçe diliyle yazan, lezbiyen, transseksüel, heteroseksüel, ak partili, hdpli, komünist, milliyetçi vesaire ayırt etmeden birşeylerin aslında toplumda nasıl olması gerektiğini ve nasıl görüldüğünü, yapılan yanlışların neler olduğunu ve ya yapılmaması gerektiğini göstermemiz gerekirken, yeni yazarların sürekli bi' aşağılanması, sözlüğün iki tarafa ayrılması veyahut herkesin sabit bir düşüncede toplanması gerektiğini düşünerek siber zorbalığı yazımsız uygulamak nedir?


(bkz:sözlüğe yazar kazandırma çalışmaları) başlığında önce #79731 bu entry'e göz atın. bu sözlük 8 yıl önce hangi şartlarla açılıp, nasıl bir destekle ayakta kalmaya devap ettiğini öğrenin.

asıl konuya değinmek gerekirse, burada ne ben ne okuyan sen, seçilmiş değiliz. kimse bizi seçilmiş kişi olduğumuzu beyan ederek buraya getirmedi.

akıllı olduğunu düşünme!
diğer yazarları küçümseme!

kime göre kimin akıllı olup, kimin büyük olduğu belirsiz ve muammadır. bu sözlük içerisindeki herkes eşit ve bağımsız bir bireylerdir. herkes benim ya da senin girdiğin entry'i haklı bulmak zorunda değil.

benim ve senin burada başlık açma ve entry girmek dışındaki diğer bir görevde yazarı sözlüğe benimsetmek. sözlükten soğutmak değil!

eğer ki amacın seninle aynı fikre ve görüşe sahip olmayan ve yazım dili bizimkinden farklı olduğu için bir yazarı sözlükten soğutmaksa bu tamamı ile sözlüğe yapılan faşist saldırıdır.

henüz ergenliğe girmemiş 10 yaşındaki dediğim dedik ve ben merkezci bir çocuk gibi davranmayı bırakmanız ümidiyle...
ayı sözlük yönetimine karşı başlatılan başkaldırının manifestosu niteliğinde başlık. ayı sözlük formatının artık çürümüş ve kokuşmuş bir bildiri olduğu fikri yayılmak isteniyor. marshmallow dad ve nstrgt tarafından başlatılan bu isyan ateşi başka yazarlara da sıçrayacak mı? dostlar ben de size yardım etmek isterdim ama elimin hamuruyla karışmayım diyom biliyon mu, evde eşim bekliyor.

ayı sözlük formatı 6. madde
 spoiler!
6- sözlük yazarları, entrylerinde dil bilgisi ve noktalama işaretlerine özen göstermelidirler. sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan entryler silinir. türkçe dilinde özet yazılmalıdır veya yıldızlı bakınızla çeviriler yapılmalıdır.

benim yatak odamın duvarında yazan woody allen'ın "seks briç gibidir, insanın iyi bir partneri yoksa iyi bir eli olmalıdır!" sözünü sildirip senin bu "yazım kurallarını önemsemeyen değil de aldığı eğitimin ya da bulunduğu mühitin öğretimi ile algıladığı yapay türkçe diliyle yazan" cümleni yazdırmayı düşünüyorum. son zamanlarda okuduğum en iyi aforizmaydı.

gazanız mübarek kılıcınız keskin olsun.
seçilmiş kişi olduğumuzda ne oluyor ki?
ne zaman sevmemenin de özgürlük olduğunu anlayabileceğiz
kimse birbirini sevmek zorunda değil, şayet ben ya da bir başkası bana nefret söyleminde bulunmuyorsa, hakaret yoksa sevmediğini söyleyebilir. yazar hakkında usturubunu koruyarak dilediği eleştirisini yapabilmeli herkes.
şayet sözlükten soğuyorsa oralarda bi yerde donuz butonu vardır kullansın. kullanmak istemiyorsa sözlüğü kullanmasın zorla değil ya arkadaş.
özür dilerim minnik bir sevgi kelebeği olamadığım için.