ayşegül doğan

bu tarz benim'ın kısa boylu ve kısa boy kompleksine sahip yarışmacısı.

özlem özden sayesinde sık sık ağlama ve sinir krizine giren ayşegül, bir dönem nur bozar ile olan kavgası ve barışması ile konu olmuştu. ne olursa olsun hiçbiri skandal bakımından bir özlem özden değil.
yarışmada ilk başlarda gözüme giren , bunun sebebi de hem yüksek sesli hem de düşündüğünü çekinmeden söyleyebilmesiydi. ilk zamanlarda fena da gelmedi, hala da yine aynı çizgi etrafında geliyor ama ne yazık ki ''tarz'' değil. ülkemizde klasik orta/iyi halli, kendisini modayla ilgi gören, en sevdiği film breakfast at tiffany's olan minik bir blair waldorf özentisi kız tipinin en açık örneği. yarışma geneline bakılırsa birçok yarışmacıya göre seçimleri fena sayılmaz ama kusura bakmasın, bu işi yaptığını iddia eden ve kendisini tarz gören bir insan gidip de louboutin çakması ayakkabıyla, herve leger ama herve leger olmayan elbiseyle çıkmaz. çıkmamalı diye düşünüyorum. bu ürünlerin lüks ve dahası moda olmasının sebebi, belirli bir kitleye hitap etmeleri ve belirli bir mesajı taşımaları aslında. herkesin alım gücü aynı olmayabilir, çok normal bu sebeple de herkes de her şeye sahip olamaz ne yazık ki üzgünüm. dahası, ''benim çantalarım çok kaliteli markalardır'' diyerek diğer yarışmacıların üstüne çıkmasıyla bu konuda bir tezatlık bulunmakta. piyasadaki birçok hazır giyim markası kadınlara uygun-ortalama fiyata gayet de tarz olabilme imkanı sunuyor. evet, bu markalar da yine designer markaların bir kısım ürünlerini elden geçiriyor ancak bunu bir tık daha zevkli şekilde yaptıklarını düşünüyorum.

oysa ki ayşegül, sen o nur'un ailemizin kızı, büyüklerine saygılı bla bla oyununu ikinci haftadan beri öyle bir ortaya çıkartarak benden öyle bir alkışı almıştın ki... herkes nur'un o maskesine kanarken senin ısrarla foyasını ortaya çıkarmaların azmin için bile takdir edilesi. ama şu son zamanlardaki ''juri bize bohmiyör'' olayı, hayır ya. içinden düşün, kendi yoluna bak. bak zaten giden gidecekmiş zamanı gelince, yerine kurulup izle iki bölüm de bir drama yaratmaktansa.