aysun altay

öz abisinin tecavüzüne uğradıktan sonra intihar ederek hayatına son veren genç kadın. ahlak bekçilerinin yeni kurbanı. ahlakınızı sikeyim.
şu başlığa entry girilmemesine üzüldüm. bu kadar mı normalleşti sizin için "cinayet". cinayet diyorum çünkü bu intihar değildir.
abisinin tecavüze uğramış gencecik bir kadın. 2 kere intihara kalkışmış. hayatının en güzel yıllarını tecavüz, bunalım ve intiharla geçirmiş. içim acidi. biz dışarıda ki insanlara güvenmeye çalışırken 'aileden' böylesi iğrenç bir şey görmek. yazacak bir şey bulamıyorum. boğazım düğümleniyor.

yazıklar olsun bunu yapana, göz yumana, sessiz kalana!

şu başlık meni koksa idi eminim bir çok entry girilirdi. evet büyük bir eleştiri yaptım. buyrun eleştirin beni. hayatınız koli düşürmek, sex, sik olmuş. bir kadının katledilmesi umurunuzda bile değil!
kendi adıma yazacak,söyleyecek bişey bulamadığım başlık.kelimeler kifayetsiz kalır ya öyle bişey.
üzülüyorum toplum için kendi canına kıyanlara.tecavüz edenin kendi kafasına sıkması lazımken bu zavallı güzel kadın öldürmüş kendini.tamam aile, yargı, devlet seni korumuyor ama sen bari kendini koruyaydın be.sen gittin toplumda zaten bunu istiyordu.onlara istediğini verdin.artık adın bi kaç haberden haricinde hatırlanmayacak.değmedi tatlı canına kıymaya.
kadınlar ve lgbt bireyler artık bireysel silahlanıp kendi can güvenliklerini sağlamalılar.kimse bizim tarafımızda değil.herkes yok olmamaızı olmasak bile sesimizi yükseltmemizi istiyor.ötekiler ancak yalıtılmış alanlarda yaşama hakkına sahipler.eskiden sokakta gece dolaşan kadınlar görürdüm.son senelerde gündüz dahi görmüyorum yollarda,en işlke caddelerde,eğlence yerlerinde.muhafazkar baskı iyice derinleşti. iran gibi resmi şeriat polisimiz yok ama artık tüm erkekler şeriat polisi.birde onların yardımcısı kadınlar var.ne işin var bu saate?,kız kısmı gece dışarda mı olurmuş?,evinde otur,babandan,kocandan,abiden izinsiz bir bok yeme diyen analar,ablalar daralan yaşam alanlarını daha kısıtlıyor.onur yürüyüşüdün de soyunan kadınların isyanlarının en büyük nedeni bu baskıydı.artık dört duvar haricinde yaşam alanı yok.
sabır etmek ve susup köşelere çekilme vakti değil.kadınlara linkteki yiğit kadınlar lazım. http://onedio.com/haber/canina-tak-ettir...

(bkz: huzur isyandadır)
aysun altay 22 yaşında... yıllardır öz ağabeyinin tecavüzüne uğradığı için bugün canına kıydı! evet evet hani şu evin namusunun teslim edildiği, mahallenin namus bekçisi, alnımızın yüz akı "erkek" ağabeyi'nin tecavüzüne! yıllardır haykıran, feryat eden kadınlar, yaşadığımız bu "modern" çağda evlerine, burunlarının ucuna kadar girmiş fiziksel, psikolojik şiddetten! taciz ve tecavüzden hâlâ korunamamış ve kaçamamış durumdalar! bugüne kadar nicelerine ses çıkarmamış sen! evet evet sen! sakın payın olduğunu düşünme bunda! sessizce evinin kapısını kapat bu gece, "vicdaninin" üzerini ört önce, kocaman bir öpücük kondur ona aman ha sakın uyanmasın güzel uykusundan! sonra o ölüp bittiğin, toplumu, tüm değerlerini üzerine inşa ettiğin, erk duygusuyla her daim ayrıcalıklı kıldığın, o taptığın "penislere" sımsıkı sarıl, öp, kokla, kendinden geç sessizce! sakın ses çıkarma! aman allah millet duyarsa ne der sonra! ama kulaklarını tıkasan da artık nafile! çünkü artık birileri biliyor! çünkü artık birileri haykırıyor; kadin: kimsenin namusu, seks kölesi, tahrik unsuru, ikinci sinif insan ve sakinmasi gereken değildir!!! kadin bireydir! kadin özgürdür!

#kadınlarsusmayacak
#jinjiyanazadi
#kadınyaşamözgürlük
abisi tarafından tecavüze uğruyor, bir şekilde hayat devam ediyor atlatıyor veya atlatmaya çalışıyor. abisinden şikayetçi oluyor ve sonra intihar ediyor. işte size türk aile yapısı; kadınsın sus diyorlar abindir , babandir kısacası erkektir sözünü dinle diyorlar. hata yaparsan dayak yersin, evden atilirsin, ölürsün diyorlar. abinin hatasını da babanin hatasında sana kesiyorlar. sonuçta ölüyorsun, namus temizleniyor. durum bu.
baş kaldır yiyorsa kaldir bu devran böyle gidecek...