bir insan neden twitter hesabı açar sorunsalı

cevabını henuz kendime veremediğim soru. o yüzden tivitır hesabı açmadım. hazır hissetmiyorum. belki bir son bahar vakti sözlük. hazır olunca.
provokasyon içindir heralde . canı sıkılanlar içün .
yasaklanınca daha bir cazibeli geldi diye açtığım hesabımı şu anda ünlülerin hayatını didiklemek ve sapık gibi gözetlemekten başka bir amaç için kullanmıyorum. her girdiğimde kendimi biraz daha ruh hastası hissedip 'napıyorm ben ya bana ne elalemden' deyip geri kapatıyorum.
en kısa ve tarafsız haberleri aldığım için.sansür yok.her kesimden insanı takip edebiliyorum.bu yüzden neredeyse hiç twit amam ama çok kişi takip ederim.
sözel olarak kendini daha iyi anlatanlar twitterda, görselciler instagramda, geri kalan herkes facebookta, insanlarla kaynaşma direkt iletişim daha kolay, hazır cevap olman lazım ve öz konuşman lazım
bir insan neden sözlükte yazar ile aynı nedenden dolayı. neden bu kadar sorunsalsın yavrum sen.
ciddi ciddi düşünülmeye değer bir şey yok zira cevap çok basit : networking. şöyle ki : 2009'dan beri twitter'ım var, o zaman 2 şimdiyse 200 followerım var ki pek umrum bi şey de değil ben her zaman düşündüğümü-hoşuma gideni yazan bir insan oldum; o zaman insanlar myspace, daha kötüsü yonja'da fln takılırdı sosyalleşmek vs anlamında. sonra 1-2 senede bunun yerine facebook aldı, hani gerçekten herkes facebook'a gelince bir ''kalitesi'' bozuldu, sonra bu kitle twittera aktı ( özellikle hiçbir vasfı olmayan ''fenomen'' tayfası ve gereksiz 2./3. sınıf ünlüler) sonra da bu insanlar son 1-1,5 yıldır instagram'ı salmamakta.

zamanında nasıl facebook'ta ilkokul arkadaşınızı vs buluyorsanız, twittter'da da aklınızdan geçeni veya dünyada olanları takip etme isteğinizi besliyorsunuz, insanlarla etkileşime girip . tamamen sosyalleşme adı altında nasıl buraya da üyeyseniz, değişen zaman ve trendlerle aynı temanın farklı görünümle sunulması olayı kısacası.