biri için savaşmaktan vazgeçmek

topyekün geri durma, yekünde ortaya çıkan memnuniyetsiz nedeniyle bırakma hali.

mesela karşımdakinin bazı özelliklerini ben ortaya çıkarıp, keşfedilmesi imkansız noktalarına ben nüfuz etmişsem sonuna kadar gider onun için savaşırım. çünkü benin bulup ortaya çıkardığım benimdir. ancak genele yaydığımda gereksiz mücadele benden bir şeyler eksiltecekse uğraşmam, konu kapanır.
yaptığı tetik davranıştan sonra oluşan süreçtir. 'süreç' diyorum çünkü sergilediği tüm o pislik davranışlardan sonra yine tümüyle vazgeçemezsin. ancak zaman zaman belki aylardır profiline bakmadığın zaman ya da evinin önünden geçmeye çalışmayınca anlarsın. otomatiktir, kasmamak gerek.
bi söz der ki;
insanlar hayatına gelir ve giderler.
bazılarını korumak hatta uğurlarında savaşmak gerekir
ama bazıları da bırakmak gerekir.
bu çok önemli bir derstir.
kimin gönderilmek üzere olduğunu ve kimin uğruna savaşman gerektiğini öğrenmenin bir yolunu bulmalısın.
bi söz der ki;
insanlar hayatına gelir ve giderler.
bazılarını korumak hatta uğurlarında savaşmak gerekir
ama bazıları da bırakmak gerekir.
bu çok önemli bir derstir.
kimin gönderimek üzere olduğunu ve kimin uğruna savaman gerektiğini öğrenmenin bir yolunu bulmalısın.
bu başlığı açalı tam 4 yıl olmuş. adeta 4 yıl önce, yaşanacakları görmüşüm de öyle yazmışım gibi. 2013 yılında aşka inanan biriydim. 2015 yılında ise aşk anlamında en büyük yükselme ve çöküşü yaşadım. aradan geçen 4 koca yılda edindiğim tecrübeye göre savaşmayın ve vazgeçin derim. karşı taraf isterse yapar isterse gelir isterse sizin yerinize savaşır zaten.
şu sıra vazgeçtiğimi söyleyebilirim diyeceğim ama ilgisiz kalamadığım biri vardı. ha o ilgisiz miydi bana?. çok da ilgisiz değildi. kısmen savaştım diyebilirim ama kendimi ona tamamen vermedim. zaman geçtikçe gördüm ki bunu hak etmiyor, psikolojik problemleri de olduğunu anladım. ve bakınca hiç de anlaşabileceğim biri olmadığını zamanla anlamış oldum. iletişimi isteyerek azalttım, arada beni arasa da umrum olmuyor. savaşmaktan vazgeçme kısmı bu şekilde oldu.
kimsenin kurtarmak istediği birisi olamadıysanız veyahut kimsenin kimseyi kurtaracak kadar iyi olmama durumu karşısında olası sonuç.
kısacası benim birisine güvenim kalmadı bir tane bile. öyle şeyler yaşatıyorlar ki "hiç kimse beni sevemez" durumuna düşüyorsunuz. *
bunu en iyi yine sezen aksu söylemiş
istemem artık geriye dönme
dönersen bile bu evde sönme
biri için savaş denilebilecek düzeyde çaba göstermeniz gerekiyorsa o kişiden zaten vazgeçmeniz gerekir.