bizim milli içkimiz ayrandır

padişahımız 1. tayyip'in global alkol sempozyumu'nda yaptığı açıklamadır. sevgili padişahımız, sözlerine cinayetlerin ve ahlaksızlıkların hep içkinin sonucu olduğunu açıklayarak tavan yaptırmıştır. 1. tayyip'in en fantastik beyanatı ise ülkede birayı milli içecek yaptılar, sözleridir. yahu biz senelerce yunanistan'la rakı-uzo tartışmasını boşuna mı yaşadık? keşke tayyip o zaman bizi aydınlatsaydı...
ilk olarak içki ve içecek ayrımını yapmak gerekiyor ademler.

içki ; içeriğinde alkol ve türevleri bulunan, damıtılarak yada mayalanarak elde edilen sıvılardır.

içecek ise ; içeriğinde alkol ve türevleri bulunmayan, doğal ürünlerle elde edilen sıvılardır.

bu durumda,

eğer ayranla bu kafaya ulaşıyorsa bu adem ( r.t.e. ) rakı falan içmesin zaten !

peki kımız, türk kahvesi (yemen de üretilmesine rağmen), envai çeşit şerbet, rakı ve özellikle adanalı olarak soruyorum şalgam ne olacak ?
tüm gün canımın ayran çekmesine neden olmuş bir r.t.e. incisi.
gündem değiştirmenin tam zamanıydı, şaşırdık mı? hayır. milli içeceğimiz ayran mı bilemem ama tahtırevanla sıçmaya giden vekillerimiz var maalesef.
sonuçta alkol alan magandaların "kaza" kurşunlarıyla insanları vurduğu, alkol alıp araba kullanan insanların trafik kazalarında pek çok can kaybına yol açtığı,insanların alkol aldıktan sonra eşini, çocuğunu döverek hastanelik olmasına veya ölmesine yol açtığı bir dünya yolcusu olarak "milli içkimiz ayrandır" demenin çok sakıncalı olmadığını düşünüyorum. her ne kadar başbakan yanlısı bir insan olmasam da alkol yanlısı bir insan da değilim. milli içkimizdir adı altında alkole teşvik etmek de hoş değil. çevresine zarar vermeden içki içen insanın kendi keyfi mevzusudur bende özel durumlarda kullanırım o ayrı. ancak dediğim gibi "şişede durduğu gibi durmayan" bir içeceği özenme öğesi haline getirmektense ayran "ezik"liğine razı olmak daha iyidir.
bildiğim kadarıyla bir içeceğin içki kategorisine girebilmesi için içerisinde belli bir miktarda etanol bulunması gerekiyor. eğer ki ayran "içki" kategorisine dahil edildiyse, bu yeni lezzeti denemek lazım. *
içkiyi başka taraflarıyla içenler için iyi bir önermedir.

(bkz: tiz ayran içile)*
"herkes akıllı olsun, ilan ettim hükümdarlığımı!" mesajının inceltilmiş biçimi.
rte için "ne içiyorsan aynısından istiyorum" diyenlere cevabı olan beyanat.
ayrıca çay ve kahve bu duruma çok bozulmuşlar.
ayran gönüllü halkımızın nabzına göre verilmiş ayran, pardon şerbet kıvamında bir beyanattır.
kürt sorununun çözümü sürecinin yarattığı gergin atmosferde, milletçe girişmiş olduğumuz sinir harbinin hararetini soğutma amaçlı sarfedilmiş olma olasılığı yüksektir.
ayran bu yayikta durdugu gibi durmaz ki.
(bkz: cici) (bkz: meni) biz ibnelerin milli hatta evrensel içkisidir. kimisinde zevk sarhoşluğuna yol açar. ** *