bugün benim için anlamlı bir gün kızım adet gördü

bir babanın facebook durum güncellemesidir. inanılmaz tepkiler görmüş olan babayı ben buradan tebrik etmek istiyorum. arkadaşları tarafından da oldukça sert yorumlar alan baba "oğlum sünnet olsa ve bunu paylaşsam birçoğunuz sevinirdi değil mi?” dediğinde de “allah aşkına sünnet ile adet görmek bir mi?” karşılığını almış. kadınlara yönelik bu baskı ne zaman son bulacak. bir tarafta baba olduğu için göğüs kabartan erkekleri görürken diğer taraftan belli olana kadar hamile olduğunu saklayan kadınlar görmekten bıktım usandım...
o baba benim de babam olur mu ? diye sesleniyorum. ne kadar güzel bir insanmış.
o nasıl babaymış lan 'bugün benim için anlamlı birgün oğlum ilk kez karıya gitti'
oğlu bir şeyler yaptığında göğsü kabarıp kızı yaptığında utanç duyanlara tepki olarak dünyaya gelmiş eli öpülesi babadır. yerinde olsam bu tarz tepki gösterenlere inat 5-6 yıl sonra ''bugün benim için anlamlı bir gün kızım milli oldu'' diye de durum güncellemesi yapardım.
işte bu gerçek özgürlüktür. ama hala gerçek islam bu değil.
arkadaşımın ilk reglisini pasta alarak kutlayan annesinin topa tutuluşunu kendi gözlerimle gördükten sonra 15 sene sonra aynı olaya aynı tepkiyi başkalarından görmek üzücü. hiç mi ilerlemedik 15 yılda?
erkeklerin prezervatif alırken gururlanıp, kadınların ped alırken utandığı ülkedir türkiye. *bu arada erkek derken kimlerden kastettiğim bellidir*
bu babaya da helal olsun. erkek çocuklarını öven, sünnet zamanı bir de düğün yapan, ilk ilişkiye girdiğinde tebrik eden, ilk kavgasını ettiğinde "helal olsun be" diyen bir toplumdayız.
bunlara rağmen bunu yazan babayı ben tebrik ederim.
şu zamanda millet onu yaptım şunu şurada yatağa attım derken utanmıyorsa ben de arkadaşımdan ped isterken utanmam kardeşim. neden fısıldayarak söyliyeyim bunu neden kulağına dayayıp o pedi aldığımda da bir de saklamak için orama burama sokayım. bir kere bu bizim doğamızda var niçin utanayım bundan? onlar utansın bunu bağıra bağıra söyleyip, bunun üstünden övündükleri için.