bugün eve yalnız dönmek istiyorum

ingilizce adı the way he looks olan 2014 brezilya yapımı umut dolu eşcinsel temalı filmlerden biri. 2014 berlin film festivalinde de ödül alan bir gençlik filmi.

abartılı cinsellikle doldurulmuş boş eşcinsel filmlerine cevaptır bence.
uzun zamandır bu kadar iyi bir eşcinsel temalı film izlememiştim. hatta bu kadar iyi bir film izlememiştim. abartısız, doğal, kendi halinde bir film. oyuncuların hepsi birbirinden tatlı. kör çocuğu oynayan ghilherme lobo özellikle.
belle & sebastian'ın there is too much love şarkısını kullanmaları harika olmuş. filmi özetlemiş şarkı.

--- spoiler ---

sondaki bisiklet sahnesi ağlattı. mutluluktan ağladım önce. sonra bende yok diye ağladım :(

--- spoiler ---

bir de küçük not: liseliler kızgın. bizi niye kampa götürmediler hiç? aha son birkaç ayım kaldı yetkililere sesleniyorum.
(bkz: hoje eu quero voltar sozinho)
sonu güzel biten, nadir eşcinsel temalı filmlerden.

gab, sakın leo'yu bırakma ömrün boyunca.
""eğer ben plüton olsaydım ve biri gelip bana "hey, sen artık bir gezegen değilsin" deseydi gerçekten fena sinir olurdum, cidden."
engelli bir eşcinsel olarak başucu filmim. moralim bozuldukça izliyorum. filmin gerçek olamayacak kadar güzel yönleri var, ama kötü olaylar aynen yansıtılmış. benim de ailemle ilişkilerim leo'nunki ile aynıydı lisedeyken. sanırım ilk 12. sınıfta izledim ve düşündüğüm ilk şey "bizim lisede niye böyle şeyler olamıyor?" idi. o sıralarda brezilyalı erkek hayranlığım da vardı zaten bayağı. evet filmin dram sahneleri var ama bana fazla dramatik gelmediler, sanırım daha dramatiklerini yaşadığım için.
benim fabio kadar kötü olmayan fabio larım, gio kadar yakın olmayan giovanna larım vardı ama gabriel bir türlü gelmedi. sonra da okul bitti zaten. sanırım izlediğim ilk ve tek eşcinsel filmi bu. oyüzden hep özel kalacak benim için. kimliğimi tanımlayan tek film.
başka varsa bir mesaj uzağınızdayım. ayrıca artık daha sık belle and sebastian dinliyorum.
son olarak; bul beni gabriel, halen çok geç değil. <3
ben bu filmi izlesem salya sümük ağlarım.
çok duru bir anlatımı olan güzel bir yapıt. insanın içini ısıtan bazı filmler vardır işte bu film de onlardan.