bütünleme sınavı

dün itibariyle girmeye hak kazandığım tatilimin içine eden iğrenç şey
insan hayatındaki gerilimler sıralamasında ilk 3 e girebilecek sınavdır. sonucunda ya derin bir ohh çektirir ya da aynı dersi sonraki sene de öpe öpe alırsınız.
olmaması gereken, haksız bir sınavdır.
puanını yükseltmek isteyen başarılı öğrencilere ekstra bir sınav hakkı tanınmayıp, başarısızlara tanınması, ultra pozitifin dibi kayrımcılıktır. ayrıca hali hazırda dersi geçebilecek kapasiteli öğrencileri yaymaya alıştıran bir sınavdır. dersi geçemeyecek varsa da ya o bölümü okumasın yada o dersi anlayana kadar paşa paşa tekrar alsın.
haklı bir sınavdır. bu haksız sistem varsa, bütünlemenin de olması gerek. öğrencileri alakasız bir bölüme sokup da onlardan performans beklemeye kalkmak hata. insanları şu zor durumdan kurtarın önce. yok ikinci öğretimler para versin, yok üniversite okumayanlar 12 aylık askerlik yapsın. sürekli başka birilerini düşürmeye uğraşıyor herkes. o da aynı puanla gelmiş, ben de aynı puanla gelmişim ne var yani. hem bütünlemelere hazırlanmak zaten en büyük ceza. zaten bütünlemesiz geçenler de not bulup geçiyor. bizim bölüme beklerim bütünleme sınavlarının saçmalık olduğunu düşünenleri.
bu sene sırf okulda biraz daha fazla kalmak için kalmak istiyordum. beceremedim. bütünleme sınavına kalmayı beceremedim.*
bir zamanlar * * hakkında (bkz: büt büt atıyor kalbim)
(bkz: bütemediğin eli öpeceksin) gibi geyikler döndürdüğüm sınav.