carmen

şuan okumakta olduğum ve etkilendiğim kitabın ve kitaptaki karakterin adı.
http://shop.kafekitap.com/urun/453/carme...
bir sözlük yazarı. hoşgelmiş aramıza. okunasıca yazıyor.

(bkz: askk)
bir lana del rey şarkısı.

ayrıca latincede şarkı, şiir, söz anlamına geliyormuş.

yeni bir sözlük yazarımız imiş, hoşgelmiş.
georges bizet nin dünyaca ünlü 4 perdelik operası ve bu operadaki baş kadın karakterin adı. operalarda en çok sergilenen eserlerden biridir ve kitaptan uyarlanmıştır. *
sahnelendikten sonra alınan ilk tepkilerden dolayı bestecisi eserin tam bir başarısızlık olduğunu düşünmüş ve ileride büyük sükse yapacağını bilmeden 3 ay sonra kalp krizinden ölmüştür.
operanın "o" sunu bilmeyen biri bile habanera yı bilir. *

http://ayisozluk.com/lnk/aadf52
fransada finali'ni değiştirmişler carmeni yaşatmışlar ulan tutiyim şu sivri dilimi diyorum ama pozitif ayrımcısınız po-zi-tif!!! bizet bunu görse beğenir miydi sanıyorsunuz??? yani kadınları ne zannediyorsunuz ki cidden anlamıyorum pembe eti-puf mu sıçıyorlar??? kadınlar insandır işte her insan hata yapabilir carmen de trajik hataları olan bir insandır, bir kadındır, bir karakterdir... kötülüğün dibidir. kezbandır, rezildir... elbette ölmelidir en sonda. ölüm evrensel bir temadır yani karakteri öldürmeyerek ne geçiyo elinize ne geçiyo??? sizden binlerce yıl önce yaşamış trajedi fanları bile trajediyi en azından perde arkasında gösterebilmiş ama gösterebilmiş!!! siz de öyle yapsaydınız bari, ulan operadan ne istiyosunuz cidden düşününce sapıtıcam yaa sapıtıcam yaaaa!!! her operanın sonu trajedidir o zaman pavarottinin bütün ölen karakterlerini geri getirin amk.

(bkz: pozitif ayrımcılık)
kırmızının parlak canlı bir tonu. carmen kırmızısı, guaj boya ve fırça ile iz bırakmadan sürmek tecrübe ister.