charli xcx

superlove ve boom clap gibi kendine özgü (bence tek tük) başarılı parçaları da olsa, esas featuringlerle hayli başarılı olan 92li ingiliz şarkıcı/besteci kızımız.

superlove :


boom clap :


geçen sene icona pop'ın i love it'ine eşlik etmesi ile adını sık duymaya başlamışken, bu yaz da iggy azalea'nın fancy'si ile çıtayı baya yükseltmişti. hafiften 90lar, gwen stefani tarzı ve sesiyle gözüme girecekken en son klibi break the rules ile vasat altı bir şarkı yaparak da hüsrana uğratmıştır. hele de gerek şarkı gerek klibi bu kadar başarılıyken fancy'den sonra hiç olmamış.

break the rules:

her gün enerji almak için dinlediğim son işlerinde pc müzik'e merak salmış, pop'un en sağlam işlerini çıkartan ingiliz sanatçı.

özellikle gym'de kalori yakmaya debelenirken birebirdir müzikleri.
sam smith'i de yanına katarak yeni single'ı in the city'yi an itibariyle yayınlamıştır.
şarkının prodüktörlüğünde sanatçının kendisini, george daniel'i, ılya'yı ve omer fedi'yi görüyoruz.
şarkı charli xcx'in hyperpop çizgisinde devam ettiği düz bir şarkı olmuş. sam smith'i görünce belki farklı bir şeyler denemişlerdir dedim ama nafile... sam smith ve sesi gittikçe tahammül sınırlarımı aşıyor bu arada. unholy'den beridir bende kusma isteği oluşturuyor sam'ciğimiz. şarkı çıkmadan o kadar çok eleştirildi ki sam'le bir düet yapması, neredeyse yayınlamazlar diye bile düşünmüştüm.

buyrunuz:

apple tv'de watch the sound with mark ronson belgeselinin auto tune ile ilgili bölümüne konuk olmuş sanatçı. kendisine sanırım bu bölümden sonra aşık oldum çok samimi ve şapşal.

son albumundeki good ones ve yuck sevdigim isleri arasinda
son single'ı von dutch ile iyi bir iş çıkarmış. müzikal anlamda charli'den daha azını beklemezdim hatta bu daha fazlası olmuş. klip de ayrıca hoşuma gitti.