chp'den lgbt açılımı

chp den lgbt önergesi sonrasında lgbt temsilcilerine bizimle olmak isterseniz size ilk sıralarda yer vereceğiz sözü gelmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25169126.asp

bununla ilgili bir de platform kurulmuş.

(bkz: lgbt siyasi temsil ve katılım platformu)
''oy istiyorum'' mesajı yayan açılım.
eğer kılıçdaroğlu samimiyse bu türkiye için büyük bir adım olabilir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/251691...
tam açılım önerge falan derken kılıcdaroğlu nun ekşi yazarariyla bir araya geldiginde sorulan bir soruya verdigi cevap yine her seyi geri sardırmıştır. yerel seçimlerde escinsel bir aday gosterir misiniz sorusuna toplum buna hazır değil yanıtını vermiş.

http://blog.radikal.com.tr/sayfa/escinselleri-bekleteceginize-toplumu-hazirlayin-42752
kolay kolay hiç bir parti bu konuda samimiyet gösteremez. chp için de durum farklı değil.
kim ne derse desin, evet toplum hazır değil, bu nedenle daha beklenecek açılımdır.

hayal dünyası çok gelişkin olan ben bile, böyle bir gelişmenin zaman alacağını düşünüyorum. şu an, şu dakika... gabile'ye ya da chatrandom vb sitelere girin, o hazır olmayan toplumun, yok artık denebilecek örnekleri arayışta. daha uzunca bir süre toplumsal alanda olduğu gibi siyasette de gizlilik belirleyici olacak. eminim şu an her partinin her kademesinde (genel başkanlar hariçtir sanırım) eşcinseller var. tıpkı her şehirde, her inançta, her görüşte, her yaşta, her meslekte vs olduğu gibi.
seçim dönemlerinde birden hortlayan açılım, nedense seçimden sonra adını anan siyasileri ortalıkta görmüyoruz. türkiye'de hiçbir siyasi oluşumun lgbt anlamında söylemlerini samimi bulmuyorum.
gerekli olan ama gerçekçi olmayacak açılım. böyle bir açılımın olması için önce yasal olarak tanınıyor olmamız gerekiyor. evlilik hakkından vs bahsetmiyorum. lgbti bireylere dair verilen her öneri direkt reddediliyor mecliste çoğunluk oylarla. eğer chp ya da başka bir parti böyle bir açılımı yapmayı düşüyorlarsa bu konuya kafa yoracak insanları meclise seçtirmelidirler. gerekirse bir araştırma kurulu kurulmalıdır. bilmemne parti kadınlar kolu varsa (ki bence bu kollar seksittirler) lgbti kolları neden olmasın?