ciddi olmak

bazı ayıcanların sözlükte tanım yaparken yapmayı başaramadığı durumdur.

komik olsun diye, hakaret içerikli şeylerin yazılması kadar absürt bişey yok.
bazı ayıcanların sözlükte tanım yaparken yapmayı başarmak zorunda olmadığı durumdur. burası bir devlet dairesi ve yazarlar da bir memur olmadığına göre "sizi ciddiyete davet ediyorum" gibi bir yeşilçam klasiği sadece ayı sözlük için değil, herhangi bir sözlük için bile oldukça "absürt" bir istektir. bazıları ciddidir bazıları değildir bazıları ciddiyetten hoşlanır bazıları hoşlanmaz, ciddi konular vardır geyik konular vardır. herkes kendini nasıl ifade etmek isterse o şekilde ifade eder, hiçkimsenin kendini nasıl ifade edeceği konusunda "eğitilmeye" ihtiyacı yoktur.

hakaret ise bambaşka bir şeydir ve ciddiyetin tezatı değildir. *
soğuk olmak, havalı olmak, mesafeli bir tavır sergilemekle de karıştırılan, yeni girilen ortamlarda sergilenebilen resmi hava. cool olmak pek havalıyken nedense ciddi olmak aynı ilgiyi yakalayamaz.
olası en zor mimik hareketlerini barındıran eylem. çok gülen bir insan için imkansızı oynamak kadar zor, sıkıcı bir süreç olup asla içerisinde bulunamadığım olgu. *
çoğu insanin yoksun olduğu şey...
kimse olduğu gibi gözükmek veya düşüncelerini göstermek istemez degil mi?
şu dünyada en sevdiğim olgulardan biridir. hayatı, etrafındakileri ve kendini ciddiye almalı insan.
bazen ciddiye almayı ciddiyeti severim, düzeni sakinliği huzuru getirir. kaosu durdurabilir. bazende sevmem sikmişler hayatı ne ciddiyeti derim. evet dengesizim.