clean bandit

geçen yıl " mozart's house" teklisi ile adı duyulmaya başlanan; bu yılın hemen başında rather be ile yeniden çıkış arayan ve bu hafta uk single chart'ta 1 numara olarak, pharrel williams'ın aylardır süren hakimiyetine son veren house grup. ingiliz olmanın avantajını da peşine takarak 1 numara olan topluluk, deep house parçalara 1 haftadan fazla şans tanımayan uk single chartta geçici gibi görünse de yine liste başı olduğu uk dance chart'ta uzun süre yer alacak gibi.

clean bandit - rather be feat. jess glynne:
rather be ile 4 hafta arda uk 45'likler listesinde bir numara kalarak dönemin hit adayları shakira, rihanna, lady gaga, katy perry gibi isimlerin liste başı olmasını engelleyen; tüm dünyada esen jess glynne fırtınasının kaymağını bol bol yiyen topluluk.

jess glynne ortaklı rather be'nin ingiltere başta olma üzere aşağı sıralara düşmesi üzerine ikinci global teklisini yayınlayan topluluk bu kez extraordinary diyor. yanına sharna bass gibi güçlü bir vokali alan bandit, house, funk, nu disco gibi karmaşık müzikal anlayışına tam gaz devam ediyor.

clean bandit - extraordinary feat. sharna bass:

yaptıkları özgün elektronik müzikle tüm popüler isimleri yerle bir eden ingiliz topluluk.

rather be"den sonra jess glynne'yi tekrar yanına alan grup, bu kez real love ile liste başı olma yarışında. şarkının bir kaç hafta içinde ingiltere başta olmak üzere dünya genelinde bir numara olması bekleniyor.

real love:
senfonik house ve deep house yapan ve alternatif edm yapmaya devam edecekleri yönünde beyanatlar veren ancak son teklileri rockabye ile bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten grup. yani ne gerek vardı biz zaten sizi böyle sevmiştik.

sırf daha popüler olmak adına çizginden uzaklaşmak nedeniyle bir topluluk daha nazarımda çöpe gitti a sözlük.
yeni single'ı symphony. klibini izlemelisiniz.


dünyaya senfonik edm yi en iyi haliyle armağan eden ancak popüler oldukça her işi öncekini aratan topluluk. gruptan ayrılan eleman da bunda etkili. i miss you ile liste başı olma savaşında aylardır yenik.