demiseksüel

aseksüelden farklı olarak, belli bir yoğun duygusal bağ hissettiği kişilerle birlikte olabilen kişiler.
lüzumsuz cinsel yönelim tanımlamaları silsilesinin bir halkası. yani çıkıp lgbti hakları mücadelesine demiseksüelleri de ekleyelim; soran olursa da "ya bunlar aşık olmadan seks yapmıyormuş." deriz. mücadelemize de inanılmaz faydası olur hem (!)
yukardaki entry haklı, çünkü bugün ne kadar valid, ne kadar harika olduğu söylenen bu "cinsel yönelim" aslında 15 yaşındaki bir kız tarafından roleplay oyununda kullanılmak üzere ortaya atılmış, tumblra sıçrayıp yayılmıştır.

demiseksüelliğin tumblrda patlamasının tek nedeni tumblrın büyük çoğunluğunun ergen genç kızlar olması, ve bu genç kızların da daha cinsel hayatları olmadığından ve ilişkiler hakkında bildikleri tek şeyin dizilerden gelmesinden dolayı. hayat beyaz atlı prensin seni alıp götüreceği bir yer değil maalesef.

sıkıcı hetero kızların "ehi ehi ehi bende lgbtqwertydenim, they them demiseksüelim heckin valid" diyerek eşcinsellerin yaşadığı baskıya ortak olma çabası gülünç.

kaynak koymayı unutmuşum.
https://web.archive.org/web/201501181852...
ne cok seksuellik var boyle ya. bana kalsa heteroseksuelle homoseksueli ayirmak bile bir zahmet, ayri bir is. usenmiyor musunuz ey girls. ınterseksuel dahil sonraki seksuelleri hic anlayamadim hala ben. ne olduklarini bilmiyorum. panseksuel duymustum misal. ne bunlar boyle bu kadar cok, kim icad ediyor bunları. sageseksuel olayım bende tırtıl sevgisiyle birlikte gelen yonelim anlamina gelsin. tarihe not düşün.
cinsel yönelimimi tamamlayan tanımdır. demiseksüellik yoksa sonrası hep pişmanlık.
(illa duygusal, romantik bağ olması gerekmiyor.)
seks partneriyle duygusal bağ kuranların ayrı bir cinsel kimliği olması biraz abartı değil mi ya?
(bkz:demi lovato) ile bir alakası var mı acaba?
demi almancada ve yanılmıyorsam latincede yarı anlamına geliyor. bence onunla alakalı skywankercığım.