deniz akagündüz

antalya da okuduğu okulda cinsel kimliği sebebiyle fiziksel ve ruhsal saldırılar görmüş, gencecik bir adem. okuma hayali elinden alınmak isteniyor, bir tek babası var yanında, çaresizlik içerisinde. hiç bir şey yapılamaz mı bu zorba okul yönetimi ve deniz'in okuyabilmesi için ?
içimi acıttın çocuk en az senin kadar çaresiz olmak daha acı !
haberin devamı ve deniz'in kaleminden yardım çığlığı için;
http://gmag.com.tr/tum-lgbt-derneklerine...
merhaba benim adım deniz a. antalya saime konca anadolu lisesinde okumaktayım. okuduğum okulda sürekli bir baskı altındayım, geçtiğimiz dönem mert a adlı öğrenci bana saldırıp, burnumu kırmıştır, daha sonra okul idaresi hiç bir şey yapmadı, ben babam ile yaşayan genç bir lise öğrencisi olarak hakkımı aramak için dava açtım, daha sonra okul bu dava nedeniyle, bu şahsı okuldan attı. fakat benim için kabus dolu günler devam etmektedir. okuldaki idareciler giydiğim cekete kadar karışır durumdalar, müdür hüseyin yurdakul cinsel yönelimim farklı olduğu için, ilçe emniyet müdürlüğüne 'bu çocuk gay’ diye bir yazı göndermiştir, ardından babam antalya çocuk şube tarafından aranıp, taciz edilmiştir. 'oğlunuz eşcinsel bu gelip geçici bir heves olabilir, biz takibe alacağız’ denmiş, tüm kişisel haklarıma saldırılmıştır. daha sonrasında müdür ile konuşmaya, odasına gittiğimde, ve kendisine ben bir öğrenciyim ve okumak istiyorum, burası benim okulum, bu benim özel hayatım dediğimde, kendisi, 'gerizekalı senin özel hayatın olamaz, senin özel hayatını ben çizerim’ deyip, babamı okula çağırıp, okuldan gitmem için nakil kağıdını imzalattırtmıştır. amaçları okulda eşcinsel kimlikli öğrencileri, lgbt’li öğrencileri barındırmamak. bu olaylardan sonra psikolojim çok bozuldu, babamla çok büyük kavgalar ettik, annem seneler önce vefat etti, kendimi çok yanlız ve çaresiz hissediyorum. konuyu sadece gmag ile paylaşabildim, kendimi güçlü biri olarak görüyorum, okuma hakkım için savaşacağım, çünkü bu benim hakkım. defalarca kimliğim nedeni ile rehber öğretmene gönderildim, okulda her şekilde psikolojik ve fiziksel tacize uğradım yeter artık yeter! ben sadece okumak istiyorum, türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım. benim yerimde başka biri olsaydı belki canına kıyabilirdi, veya babam başka türlü bir adam olsaydı beni öldürebilirdi.

bizim okumaya, yaşamaya hakkımız yok mu?

deniz a.

okul müdürü hüseyin yurdakulgmag: bu yazıyı deniz a. yazmıştır, aşağıda göreceğiniz nakil belgelerini kendisi bizlere iletmiş ve yardım istemiştir. sonuna kadar arkasında olacağız, ve bu işi takip edeceğimizi sizlere iletir, desteklerinizi beklediğimizi umarak, gereğinin yetkililerden, en kısa sürede yapılmasını arz ederiz.

saygılarımızla.

kaynak: gmag
sendika.org, haber sol ve t24 sitesinde de haberini gördüm. bu genç yalnız bırakılmamalı. avukat ve psikolog arkadaşlarla bir araya gelip neler yapabilirize bir baksak hiç fena olmaz diye düşünüyorum. derneklerde bağlantıları olanlar da lütfen iletişim kurup destek istesinler.

http://haber.sol.org.tr/toplum/escinsel-ogrenci-okulundan-zorla-nakil-ettirildi-171711
http://sendika10.org/2016/10/antalyada-l...
http://t24.com.tr/haber/escinsel-ogrenci-okulundan-zorla-nakil-ettirildi,363996
#yanındayızdeniz hashtagi ile sosyal medyada paylaşımlardan bulunarak duyurmayla başlayabiliriz. deniz yalnız değilsin. alışacaklar merak etme! güçlü duruşunu koru kardeşim.
sanırım yaşıtız seninle, bir şey yapamamak üzüyor, bir yandan seni kıskanıyorum açık olabildiğin için, ama senin gösterdiği cesareti gösteremeyeceğimi bildiğim için de şükrediyorum, yaşadığın şeyleri yaşasaydım eğer o baskıya katlanamaz, ağlaya ağlaya ben kendim okuldan bağlarımı keser, eve kapanır, intihara kadar gidebilirdim. kimse de bilmezdi, hepimiz için iyi bir hayat diliyorum o yüzden.
gmag'e gönderdiği son mesajında yanında olan herkese teşekkürlerini iletmiş.

herkese yeniden merhaba, yalnızım yalnızım diye düşünürken, meğer gerçekten hiç yalnız değilmişim. bana bunu hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. sesimin duyulacağını düşünmüştüm, o gün bilgisayar başına geçtiğimde, gmag’e yaşadıklarımı anlattığımda çok kötü durumdaydım, ama şimdi türkiye’nin her yerinden binlerce destek mesajı, maili alıyorum. bugün yaşanan olaylardan sonra okula gittim, okul müdürümüz hüseyin yurdakul beni odasına çağırıp 'bu basın olayı daha fazla uzamasın, ben özür diliyorum senden’ dedi. aynı zamanda bir çok gazeteden, röportaj talepleri alıyorum. hepsine, benim hikayemi aktarmak istedikleri için teşekkür ediyorum. bundan sonra ne olacak bilemiyorum. arkadaşlarım yanımda, tüm okul yaşadıklarımı duymuş, sanki şimdi daha farklı. ben sadece okumak istiyorum ve bence farklı değilim. röportaj yapmak istemiyorum, bunun nedeni sesim çok duyuldu, o kadar fazla duyuldu ki ben bile şaşkın haldeyim, daha umutluyum artık, çünkü gücümüzü gördüm, bir şeyleri değiştirebildiğimizi görmek beni çok mutlu etti, başardık! hikayemi gmag’e anlattım, ve burada noktalıyorum. sadece teşekkür etmek istedim herkese, hepinize. iyi ki varsınız.sevgilerimle

deniz.
antalya'daki liseli genç umut topluluğu eşcinsel öğrencinin cinsel yönelimi sebebiyle okuldan atılması ile gündeme gelen arkadaşlarına destek olmak amacıyla eylem çağrısında bulunmuşlar. herkesi 19 ekim 2016 çarşamba günü saat 17:30 da antalya'daki attalos meydanına davet ediyorlar.

https://www.facebook.com/gencumutantalya...
dev lis, genç umut ve chp gençlik kollarının desteğiyle bir eylem düzenlemiştir.yeni türkiyenin yobazları korkun bu gençlerden.

http://www.abcgazetesi.com/deniz-a-variz...