ders olmasına rağmen hocanın olmaması sorunsalı

08.00'a ders koymuş adamlar. bir sürü insan bu hocayı beklemek zorunda mı? ben yılda 1 kere okula gelen bir insanım ve beni resmen okuldan soğutuyorlar. ders programına uymayan insanların ünvanlarının doçent olması çok komik ya. gerçi her türlü sorun insanın yaptıklarından dolayı ortaya çıkmıyor mu? kurallara uymayan insanlar yüzünden oluyor bir çok şey. derine inmek istemiyorum sözlük. canımı sıktılar!
benim için iki durum vardır.

sevdiğim bir dersin sevdiğim bir hocasıysa veya sevdiğim bir dersin o kadar da önemsemediğim bir hocasıysa veya sevdiğim bir dersin sevmediğim bir hocasıysa, yani burada dersi sevip sevmediğim önemli, kahrolurum. üzülürüm. çünkü sevdiğim bir derse girmeden önce mutlulukla doluyorum. deli miyim neyim.*

diğer durum ise şu: sevmediğim bir dersin sevdiğim bir hocasıysa veya sevmediğim bir o kadar da sevmediğim bir hocasıysa veya sevmediğim bir dersin hiç sevmediğim bir hocasıysa ister saat 8 olsun ister 7, ne kadar erken kalkmış olursam olayın ders olmamasının keyfiyle dolmama sebep olacak durumdur. muhtemelen arkadaşlarla beraber kahvaltı yapmaya falan gideriz.