dövme yaptırma kararsızlığı çeken insan

dövmelerime bakıp "cnm ben de yaptırcam da uff çok acıyo mu, çekiniyor gibiyim ama karar da veremedim. bak şimdi ne desem bilemedim" diyen insan düzineleri.

her gördüğü dövmeliye yaşadığı bu tereddüt halini yansıtıp, aslında dövme yaptırmaya yönelik acayip bir istekle yanıp tutuştuğunu aktaran hevesli bir yanı da var. "yaptır kurtul" derim. dövmeli dövmli dolaşıp hepsine aynı soruları sormak ve vazgeçme iradesi serpmek yorucu ve de mantıklı değil.
ilk basta ben de cok kararsizdim ve hatta dini boyutlarini bile arastirmaya koyuldum. ama dovmeyle kendimi mutlu hissedecegimi düşünerek yaptirdim. ve su an 3 dovmem var. deli gibi bagimlilik yapiyor. ayrica cok seksi duruyor ;)
bunlardan birisi benim,sebeplerimi de şöyle sıralayım tam olsun;
-vücudum zaman geçtikçe deforme oluyor bir zaman sonra dövmenin deforme olabilecek olması
-ilerde dövmeyi beğenmeme ihtimalim,misal 5 yıl önce 'only god can judge me' yazdırsaydım şu an sildirmek için para biriktiriyor olurdum
-işyerinde sorun olabilecek olması keza dışardan görünen bir dövme ciddiyeti bozabilir, ya da prezentabl çizginden kayabilirsin
yani çok istesem de büyük ihtimal yaptırmayacağım
bi şekli ömür boyu vücudumda taşımayı isteyecek kadar sevdiğine emin olamama durumu
yaptırmanın acısını falan düşünmüyorumda ne yaptıracağım konusunda çok kararsız olduğum ve kararsız olanı anlayabildiğim durum.
bu benim. acısını geçtim, şekil konusunda cidden kararsızım.

oysa 2 yıl önce ne gerek var diyordum. birilerinden (!) bulaştı herhalde.

şu da var. geçenlerde hissettiğim heyecan giderek düşüyor. sanırım yaptırmayacağım.

lütfen tercihlerime saygı. cık cık cıkk.
hadi ne yaptıracağınız ikilemini geçtim, benim gibi ota boka sokaktaki börtü böceğe ağaca alerjisi olan insanlardansaniz "ya alerjik reaksiyon gösterirsem?" korkusuyla çok normal olandır.

hayır zaten dövme yaptırmak öyle cok ucuz bir sey degil bir de bunun icin gidicem doktora test falan yaptırıcam benim gibi üşengeç bünyeler için zor
öyle deli gibi bir dövme yaptırma hevesim yok ama bi film vardı "die fetten jahre sind vorbei"** diye.orda peter in göğsünde güneşimsi bi yıldız dövmesi vardı.yıllardır aklımda bi ara cesaret edip yaptırcam da...bakalım.
bekaretini yitirme kararsızlığı çeken insana benzer. ilkinde çok düşünür, tereddüt eder ama bir kere yaptırdı mı arkası gelir artık. oraya da buraya da derken ipin ucu kaçar.