dünya nüfusu sayacı

http://galen.metapath.org/popclk.html adresinde dünya insan nüfusunu sayan bir nevi korku filmi. bu ay sonunda 7 milyara ulaşması bekleniyor.
- maddi refaha sahip olmayan ve eğitim seviyesi düşük insan sayısının varlıklı ve eğitimli insan sayısından fazla olduğunu,
- bir yanda heteroseksüeller ürerken, bir yanda o heteroseksüeller farkında olsun olmasın yeni eşcinsel bireyler doğururken, bir yanda o doğan eşcinsel bireyleri farklı nedenlerle öldürürken, savaştan zengin ve güçlü insanlar doğurmak adına geniş kitleler öldürülürken her şeye rağmen nüfusun arttığını gösterir sayaç.

(bkz: allah rızkını verir)
tanrım korkunç bir hızla çoğalıyoruz. hani göz görmeden gönül katlanıyordu da buna şahit olmak gerçekten midemi bulandırdı
ankara'daki veya ankara'ya uğrayan sözlük yazarlarının ankamall avm'den de bileceği, fastfood katında bulunan sayaç. dakikalarca izleyip, "bölünerek çoğalıyoruz lan" demişliğim vardır yanımdan oluk oluk, hunharca alışveriş yapan insanlar akıp giderken.
hemen altında da yanlış hatırlamıyorsam azalan yağmur ormanlarıyla ilgili bir sayaç bulunuyordu. ama vahşi kapitalizme yenik düşüp bu 2 sayaç yerini collezione mağazasının vitrinine bırakmıştır.