durup dururken sevgiliye ters davranma isteği gelmesi

oldukça ilginç bi' ruh halidir. dengesizliklerin bir sonucudur. iç sıkılmasıdır. sıkıntının acısını sevgiliden çıkartmaktır.
fakat hâlâ tam sebebini anlayamadığım bir kafadır.
çoğu için "keşke bi sevgilim olaydı da, ters davranmayı sonra düşünürüz" dedirten başlık.

sevgilisi olanlar için, "iş stresi", "kötü geçen bir gün" sebepleri olabilir; şahsi fikrime gelince kendime bile yer yer tahammül edemiyorken sevdiceğime arada carlayıp madilik çıkarmam çok önemli olmasa gerek.
örnekleri hijyenik bir şekilde toplayıp pataloji laboratuvarına gönderin. mazallah belkide tümor vardır kafasında. baktın tümör yok. ikile
beraber yaşayan sevgililerde zaman zaman görülen durum. birbirlerinin yüzünü mütemadiyen gören, sosyal hayatları iç içe geçmiş, uyumdan yıkılan sevgililer aniden yelloza bağlayıp ne olur beni daha az sev tadında karmaşık ve gergin haller içine girebilir. oluruna bırakın... geçer gider. hatta pişmanlık nedeniyle ters tavırlar yerini pamuk şekeri hallere bırakabilir...
dramayla beslenen insanlar için ilişki problemi. kesin ilişki sorunlu başlamıştır. sonrasında "aşık olduğu adamı" arama ve "seni tanıyamıyorum" ruh hallerinin pasif agresif dışa vurumu.
hiçbir şey durup dururken olmaz. psikolojik rahatsızlığı olmayan hiç kimse durup dururken sevgilisine ters davranmaz. o an depreşen bir şeyler vardır. canını çok acıtan bir anı hatırlamıştır. dışarıdan bakınca durup dururken gibi görünse de mutlaka tetikleyici bir unsur vardır. bilemiyoruz insanların aklından geçenleri.
fazla özlemden ileri gelen ruh hali tetikleyicisi, yoksa sebep nefret ya da hınç değil. güzel güzel sevgili ile geçinip gitmek varken bir şeylerin ters gittiğini düşünüp ona çıkışmak örneğin kötü söz söylemek gerçekten açıklanamayan bir hissiyat. bereket versin öpünce geçiyor.
çok seversin ya hepsi ondan. sen şaka amaçlı takılırsın, o üzülür. sonra kıyamazsın..
ileri monotonluktan sıkılıp ilişkiyi negatif enerji doldurup sonunda pozitif enerji ile boşaltmak* için yapılabilir davranış.
kendisine yeterince ilgi gösterilmediğini düşünen tarafın, diğer tarafa kızgınlığının bilinçaltı tezahürü olma olasılığının yüksek olduğu bir istek olsa gerek.