emin çapa

yakından izlediğim, hareketlerinde ve konuşmasında feminenliğin hasını gördüğüm, cnn türk'te çalışan ekonomici amca. tatlı bir adam aslında, güzel de konuşuyor ama öyle bir hareketleri var ki, benim gaydarlar çok fena alarma geçmişti.
cnn türk ekonomi müdürü. 1967 doğumlu iü gazetecilik mezunu. zekasını, uslubunu ve tarzını beğendiğim kişilerden biri.

twitter şeysi: https://twitter.com/emincapa
irfan değirmenci'nin işten çıkarılmasının ardından sabah programına kendisini uygun görmüşler. az onuru varsa kabul etmez bu görevi. kabul ederse de gözden düşer kesinlikle. sabahın köründe ekonomi müdürünün günaydın programı sunması nasıl bir mantıksa!
omurgasızlık nedir, nasıl yapılır bize göstermiştir. ama içimde bir umut,yarın sabah yazdıklarına pişman olacaksın demekte.
olağanüstü bir zaman yaşamasak bu tarz fırsatları değerlendirmesine göz yumabiliriz. eh zaten biri ölüp gitmeden ya da kurumuyla ters düşmeden bir diğerine yer çok zor açılır sektörde. gel gör ki hassas zamanlardayız; sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir adamın belki daha dik durmasını ve hayır demesini bekledik. olmadı. dediğim gibi olağanüstü zamanlarda insanlar olağanüstü kararlar verebiliyor. neticede tarih gideni de kalanı da yazacak; ama iyi ama kötü bir şekilde yazacak.