eşcinsel polis memurunun iffetsiz sayılıp meslekten ihracı

sonu birkaç intihara teşebbüse varan; ancak şans eseri hayatta kalma ile noktalanan bir iğrençlik hikayesi.

gaziantep’te 41 yaşındaki bir polis memuru hakkında eşsinsel olduğu ve iffetsiz yaşadığı gerekçesi ile soruşturma başlatılıp, görevinden ihraç edilmiş. gerekçe ise biseksüel insanlarla görüşmesi, onların evine gimesi ve onlarla seks yapması imiş. soruşturma sürecinse eşcinsel olduğunu kabul etmesi için zorlanan ve belge imzalatılmak istenilen memur, yurdumdaki son sürüm demokrasi ve homofobi belgesi(!)
full-time nefret ettiğimiz polislere part-time sempati duymamızı sağlayacak olaydır.

...da sempati duymak için yolunun tüm hayatını etkileyecek bir baskıdan geçmesi pek manidar.

o da bizim gibi insan, o da bizim gibi çekecek diyenlere tayyip tarzı "bunnlllaaar, insanlıktan annnlamazzzzz" diye bağırmak istiyorum.

dün milliyette gördüğüm bir haberdir. içler acısı , vahim ve bi o kadar acımasızcadır. takip edilmenin , telefon dinlemelerinin vs artık yasal olduğu şu günlerde şaşırılmaması gereken bir husustur ancak bu ihraç insanlık ayıbıdır ne yazık ki. ayrıca sadece kendimizden olduğu için değil , insanı insan olduğu için full time part time artık her nasıl adlandırılıyorsa sevmek gerekir.
devletin tecavuz ettigi insanlardan biri..
hamile kadını döven,gezi'de insan kıyımı yapan,rüşveti günlük rutin haline getiren,elindeki gücü egosu uğruna kullanan,kocasından sevgilisinden şiddet göreni hiç bir işlem yapmadan evine gönderen polisten hesap bile sormayan devletimizin icratı.
insanların yatak odasına girmek ve onları deşifre etmek iffetsizlik değil resmen gavatlıktır.
namus ve iffet anlayışı kişiden kişiye ve kurumdan kuruma fark ediyor demek ki.
o meşhur '' insanların günah işleme özgürlüğünün elinden alınması '' maddesinin istenmeyenler için nedense devreye girmediği durumlardan biri. o kadar korkularla doluyuz ki; çevremizde bırakın bir eşcinseli, eşcinsel arkadaşı olan birine bile tahammülümüz yok. ya çocuğumuz etkilenir, ya ahlaksızlık bulaşır ya da kötü örnek olur diye kaçıyoruz. ama insan kendinden fazla uzağa kaçamıyor işte; başkalarını günah keçisi ilan ederken kimbilir hangi günahlarımızın üzerini örtmekle meşgulüz. millet karısını aldatır; ya çapkınlık olarak bakılır ya evliyse helal dairede değerlendirilir. ama sen bir erkeğe veriyorsun korkusu başkalarının beyninin bekaretini bozar nedense.