eşcinsel sömürüsü

bir çok örneğini gördüğümüz homofobi illetinden daha kötü sömürü.
amerika gibi yerler de oy almak,ürün satmak gibi gayelerle eşcinsel bireylere göstermelik destek verilir.eşcinseller kapitalizmin ve siyasetin kirli çıkarları için kullanılır.
bizim gibi az gelişmiş ülkeler de ise genel de marjinal görünmeye çalışan oyuncular ve albüm satmaya uğraşan şarkıcıların taktiğidir bu.
buna izin verenler ise gene biz eşcinselleriz gayleri seviyorum diyen her şarkıcıyı gay idolü yapmaya gerek yok yada eşcinsel temalı bir kaç film de oynadı diye bir oyuncuyu muhteşem oyuncu,gay dostu demeye de.
bir örneği de; bir çok dizi, film ve tiyatro senaryolarında eşcinselliği malzeme yapıp seyirciyi güldürmek hedeflenir. hiç hoş değil hocam, aşın artık kendinizi.
özellikle görsel medyada eşcinselliği komedi unsuru gibi görüp tektipleştirerek zaten var olan önyargıların duvarlarını giderek kalınlaştıran zihniyetin eylemleridir.
politika alanındaki istismarınıda unutmamak gereken sömürüdür.
gay bar ve benzeri gay mekanların fahiş fiyatlarla ilk elden gayleri soymaya kalkmasıdır. tabii ki kötü müzikler, özensiz menüler de cabası.
tabii ki gayler de birbirini sömürür şaşırtıcı şekilde. ezberlenmiş ''aşk'' replikleriyle sizi yatağa atıp sabaha kıçınızı açıkta bırakarak mekanı terkederler.
(bkz: katy perry)

"ur so gay" ve "i kissed a girl" parçalarıyla eşcinsel sömürüsünün dibine vurmuştur kendisi.
hiç gitmedim ama gay barların, gay vergisi tamda bu kategoriye dahil