eski sevgilinin başka biriyle mutluluk haberlerini almak

bitmişse tebessüme yol açar, çünkü olmayana yönelik yegane teselli temennidir.

ancak ortada henüz yeterince bitememiş şeyler varsa kahredici semptomlara yol açıp saç baş yoldurabilir. neden böyle oldu, keşke bir gün daha bende kalaydı, hayvanım ya değerini bilemedim, belki döner sonuçta yaşayacaklarımız var türünden delice soruları akla getirir darmadağın eder.
artık yapılabilecek bir şey yoktur, onların mutluluğuna engel olmaya çalışmamak, durumu kabullenmek gerekir. eski sevgilinin sizin için artık pek bir önemi yoksa pek üzerinde durulmamalıdır, eski anılarınızı yeşertebilir ve o ağaçta sizi mahkûm edebilir. kısacası tatava yapma bas geçin.
haber alınan kişi iyi bir insansa kim olursa olsun mutluluğu hakettiği düşünülüp mutlu olunur onun için. ama kötü insanların mutlu olmasına, özellikle beni mutsuz edip mutlu olmasına hiç tahammülüm yok, eski sevgilim de olsa istemem kimsenin başkasının mutsuzluğundan mutlu olmasını.
eski sevgilinin ne kadar eski olduguna gore farkli tepkimelere sebebiyet verebilir. hala stalker evresindeysen mesela cok can yakar.
tekmeyi siz basmış olsanız bile gözünüzde büyümesine neden olur.acaba yürütebilirmiydik çok mu acımasız davrandım sorgulamaları başlar.tabi ki işişten geçmiştir.
nasıl haber aldığına bağlı. eğer bunu araştırıp soruşturup öğrendiysen kahrolacağın kessin. hiç ummadık bir anda kulağına geldiyse, belli ki yollar ayrılmış herkes kendine başka bir yol seçmiş gayet olgun bir tavırla neden olmasın deyip geçersin. bir başka seçenek her yerde ısrarla karşına çıkıyorsa buna tesadüf diyemezsin muhtemelen nispet yapıyordur ve bunu yapma kaygısı taşıyan birinin mutlu olduğu düşünülemez zaten bırak kendi düşüncelerinde boğulsun.
ayrılan sen de olsan, ama sevgin bitmemiş ve hala unutamamissan, iki yıl geçmiş de olsa (isterse iki yüz yıl geçmiş olsun farketmez) , acısı böyle alınan her nefesle içine dolar. sigara gibi bir şey değil bırakamazsin, çünkü yaşanmamış mutluluklarin ihtimallerini düşünmeye bağımlı oluyorsun ki onlarin da sayisi sonsuz falan. kendini suclamalarin ardı arkası kesilmiyor, çünkü guzel bir birlikteliği öldürüyorsun, sevdanı katlediyorsun. onu öldürmenin vicdan azabini yaşıyorsun. geriye sadece fakirlesmis ve yorulmuş kalbinin elinde umudu kalıyor. ya eskiye dönmek istiyorsun ya da yenisini umuyorsun. başka da bir şey kalmıyor elinde seçenek olarak.