ev temizlemek

evi süpürmek favori aktivitemdir. bütün kaslarımın çalıştığını hissediyorum
ben kendi evimi kendim temizliyorum. çok büyük keyif alıyorum denemez ama nefret de etmiyorum. sadece yapılması gerekiyor ve ben de yapıyorum diyorum. çok zor bir aktivite de değil aslında. bence işin püf noktası biriktirmemek. ayda bir yaparım, bahar gelsin öyle yaparım falan dememek, sürekli kirli gördüğünüz yerleri azar azar temizlemek, tozunu almak falan gerekiyor. kenarda köşede toz topakları görmeye başladığım haftanın cumartesisi ilk iş elektrik süpürgesi yapıyorum bir de. çok mükemmelliyetçi olmadığınız sürece çok zor bir iş değil. eve kadın çağırmak daha rahatsız edici bir duygu bence, evde ben olmadığım saatlerde yabancı birinin olması fikri hiç hoşuma gitmiyor. ayrıca kendine yetebilmek duygusu da güzel bence. az önce klozeti bir güzel temizledim de, oradan geldi bunu yazmak. mis gibi, çiçek gibi oldu klozetim.
büyük ölçüde nefret ettiğim, arada bir de iyi hissetmek için yapmak istediğim şeydir. yapmak arzusu gelince hayatımdan sıkıntıları atıyormuşum, bir çeki düzen veriyormuşum gibi hissediyorum. bir de o temizlik pırıltısı geldiğinde içim açılıyor yeminle.
o eve ait olma duygusunu geliştiren aktivite. sağlıklı.
terapi gibidir. hele de elektrikli süpürge, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi varsa fazla zahmetli de değildir. yoran kısım tozları almak olur o zaman.