finansal köle

cebime parayı koysun, bana baksın, kredi kartlarını kullandırsın ama bana asla elini dahi sürmesin kafası. öyle bir enayi varsa bize de yollayın nasiplenek beybiler.
günümüz kadınlarının yaptığı olay. hepsinin öncesinde çocuğu doğurup hayatlarını garantiye aldıklarını düşünüyorlar.
üniversite öğrencisi peşinde koşan olgunların gençlik iksirinden içebilmek için yaptıkları ek iş.
bir süredir konuşup yepyeni umutlarla yeniden bir ilişkiye başlamak üzereydim ki... bakın buraya dikkat! çok dikkat! daha ilişkide hiçbir şey oturmamışken ve ilerleyeceğimizin bir garantisi yokken beyefendinin borçları sebebiyle, kendi hattıyla alamadığı yeni telefonu benim faturama ek alıp alamayacağımız tarafıma soruluyor. ben de geri çevirince bu finansal konu nasıl oluyorsa bir şekilde güven ve samimiyete geliyor. bir de bakmışım ki ikimizin aynı ilişki mantığı ve düşüncesinde olmadığımızı öğreniyorum ve oracıkta o gemi batıyor. hay allah! o beni böyle kişisel çıkar ve amaçları için finansal kölesi olarak kullanmayacağına göre ( ki ben istediğimi anlayabilirmişim çünkü onu allah biliyormuş, önemli olan oymuş),ben bencil olmalıyım değil mi sözlük?!
sadece para üzerine kurulmuş, karşılıklı sözleşme ile hareketlerin sabitlenmiş şeklindeki ilişki türü. çoğu zaman yaş farkından dolayı ortaya çıkabilir. hetero ilişkilerde daha fazla görülür. erkek yaşlıdır lakin kadın gençtir. genç kadının finansal ihtiyaçları erkeğin cinsel ihtiyaçlarından daha önemlidir. ki çoğu ilişkide olduğu gibi erkek tarafı bir şekilde bu durumu kabullenir. lakin eşcinsel ilişkilerde bu tarz bir anlaşmanın yürümesi mümkün değildir. başlansa da fazla uzun süreli bir ilişki olmayacaktır. herkesin kendi finansal ihtiyaçlarını kendisinin karşılaması en makbulüdür. varsa da öyle biri yazıktır. hem kendine hem karşısındakine...