fotoğraf istediğinde güneş gözlüklü fotoğraf atan ibne

güneş gözlüklü fotoğrafında kadrajın da ufacık bir yerini kaplayacak şekilde uzaktan poz veren bu ibiş üstüne bir de fotoğrafa filtre uyguladıysa engel üstü engel..
heeeeeeh! tam olarak destan yazacak kadar beni fıtık eden ve dolu olduğum bir konudur. başlıyorum hazır mısınız? döküyorum içimdeki zehri. şimdi birisinden fotoğraf istediğimde maksadım tanışmak isteyen ya da tanışmak istediğim kişiyi görmek ve begenilerime hitap edip etmediğini anlamaktir. yani konuştuğum kişiyi görmek , kiminle muhatap olduğumu bilmek için de gerekli. aksi takdirde konuşuyorum ama neyle kimle konuşuyorum? karşımda koskocaman bir boşluk var. muhatap olunan kişinin olduğu yerde duran boşluğu simasiyla doldurarak muhabbetimizin de ne yönde temellendirilecegini anlarım. bu arada burun, ağız, dis yapısı kaslar ve gözler arasındaki mesafe, göz rengi bile benim için tipi farklilastiran kistaslardan. ve ben hiç görmediğim, yani yüzünü tanımadığım bir adamdan onu görmek için fotoğraf istiyorum ama o gözlük vb bir aksesuarla görmek istediğim şeyin bir kısmını kapatan bir şeyin olduğu bir fotoğraf atıyor. yani ben de oturması gereken görsel bir kısmı eksik halde kalıyor. yani seni görmemiş bir insan için sen attığın bu fotoğrafla hala net görmediği birisin. gözlükle hoş duruyor diye düşünüp gözlüksüz fotoğrafını görünce asla etkilenmeyecegim bir tip olduğunu farkettigim insanlarla karşılaştım. neyse onu bunu geçelim de seni görmek isteyen insana görmesi gereken şeyin perdelendigi bir fotoğrafı atacak kadar salak olan, bu kadar basit bir gerekliliği bile kavrayamayacak kadar embesil kafadaki insanlarla karşılaşmaktan yilmis durumdayım.

edit : huyu suyu kafası size uygun mu diye tanıştığıniz ve sohbetleriniz sonucu uygun bulduğunuz insan fiziksel olarak ve göze hitaben (kısacası dış görünümüyle)uygun değilse, bunu son aşamada öğrenmek güzel kişiliği sebebiyle arkadaş olarak kalma planıniz yoksa zamanınizi çöpe atmaktir. sonuçta yakınlaşma maksadıyla tanışmaya çalışıyorsam en başta tipim mi diye bakarım uygunsa tanımaya çalışırım. arkadaş edinmek için bulunmadığım sürece benim için aksi zaman kaybidir.
çok çorak bulduğum bir muhabbettir. tanımadığın bir insandan fotoğraf istemek bana bi nebze hadbilmezlik gibi geliyor. belki benim tanışmak olayına bakış açım farklıdır; birini tanımak onun nelerle uğraştını bilmek, neleri düşündüğünü öğrenmek, hayat felsefesini sorgulamak, entellektüel birikiminden bahsetmekle başlamalı. bunları dinlemeden bırak sevgili olmak, arkadaş olmak bile bi ilginç geliyor bana. insanların nelerden etkilendiğiyle alakalı bi konu galiba çok da dil uzatmamak lazım fakat bu kadar primitif düşünmek de bana epey yoz geliyor.
amacınıza göre değişir. eğer amaç sex ise düzgün fotoğraf şart. o gözlüklerle çektiğin fotoğraf ınstagram'da prim yapar ancak.

ama amacınız sex değil ise (ki benim "asla" olmadı) çok da önemli değil. çok fazla beyaz bir profil ile sohbetim vardır. bazen ev veya araba da olabiliyor bu.
buluşmaya gelip gözlüğünü çıkarmayan tipler gördüğüm için çok da önemli değil diye düşünürüm hep. sonuçta saygı gösterdiğin kadar saygı görürsün.