freier fall

başrolde sense8'in sarı prensi wolfgang'i max riemelt ve hanno koffler'ın yer aldığı 2013 yapımı, 7.6 imdb puanına sahip drama.

konusu ise şöyle: marc (koffler) evli barklı, üzerine bir de karısı hamile olan bir polis adayı, kendisinin akademideki oda arkadaşı ve daha sonra aynı birlikte çalışmaya başladığı kay(riemelt) de böyle bir hınzır, alman prensi. ilk başta kay'den hiç haz etmeyen marc, zamanla beraber "koşmaya" başlar ve tabi olaylar gelişir. marc bir yandan polis olmaya ve dahası hayatını rayına koymaya çalışırken diğer yanda çok daha bu yeni/bastırdığı duyguları ve olaylarla bir o yana bir bu yana savrulur.

her ne kadar gay temalı ancak ne yazıktır ki heteroseksüel bakış açısıyla anlatsa da pek de kötü sayılmayan bir film.

trailer -
çok farklı olmasa bile bazı sahneleriyle aklımda kalabilmiş bir alman filmidir. * *

--- spoiler ---

karısının marc'ın gay olduğunu öğrendikten sonra banyoya girip arkasından dayayarak "böyle mi hoşuna gidiyor" tarzı şeyler söylediği sahne çok çarpıcıydı mesela.

--- spoiler ---
the irrepressibles 'ın two men in love parçası bu film görüntüleriyle kliplendirilmiştir.

http://ayilarock.ayisozluk.com/the-irrepressibles-two-men-in-love-freier-fall/
-spoiler-

filmin çok kısa bir kısmı dışında genel atmosferi bana göre çok iç karartıcı ve boğucuydu ama filmin vermeye çalıştığı da zaten böyle bir atmosferdi diye düşünüyorum. çok vurucu, üzücü ve insanın buruk bir şekilde kalakalmasına yol açan bir şekilde bitmişti. sonu beni en çok üzen filmler arasında hatta bir kaç saat süren ciddi hiçbir şey konuşmadığım hatırlıyorum. üzüntüden kaçmak için sonrasında uyumaya çalışmıştım. bu yüzden de;


-spoiler-

yalnız izlenmemesi gerektiğini düşündüğüm filmdir.
tam da içinde olmak istediğim bir ilişki tarzı. tabi evlilik kısmı hariç. evli adamın benle ne işi var amk. neyse. güzel filmdi vesselam. wolfgang'i de pasif olarak gördük çok şükür. adsfadsfad. evlilik kısmı haricinde gerçekten olmasını istediğim şeylerden biri bu. neyse fazla sır verdim. anlayacaklar kaçayım ben adsfadsf