genel sağlık sigortası

sağlık adı altında milletin kazandığının bir kısmını nasıl geri alabiliriz düşüncesiyle yeni yeni bir çok uygulamayı devreye sokan sigorta sistemi. faydalı ve çok şeker gibi gösterilmeye çalışıldığından bir çok kara koyun da bunun cidden çok faydalı olduğunu düşünmüştür, oysaki düşünmek değil sadece klavuzu takip etmektir bunun adı. fikri olmayanların başkalarının fikirlerini onaylaması çok kolaydır. <br> <br>(bkz: sosyal güvenlik kurumu)
milletin götünü çok pis kanatacak uygulamadır.

25 yaşını her geçen birey bu uygulama içindedir. okuyorsanız muhakkak muhitinizdeki sosyal yardımlaşma derneklerine gidin, konu hakkında bilgi alın.

eğer çalışıyorsanız, bu çalıştığınızı sgk ya bildirmeniz gerekmekte, yoksa bir gn bütün maaşını elektronik ortamda hacze derler, mal gibi kalırsınız ortada.

yapmanız gerekenler;

işsiz iseniz;

1- sosyal yardımlaşma derneğine gidip, gelir testi yaptırın.
2- sizi borçlandırdılar mı diye ziraat bankası üzerinde "gss sorgulaması" yapın.
3- sigortalı bir iş bulun


çalışıyorsanız:

konu ile ilgili olarak sgk ya bildirim yapın.


yoksa en yüksek ücretten aylık 330 tl keserler, bunu ödemezsen hiç bir sağlıktan yararlanamazsın.
ultra-ileri hiper-geri akp hükümetinin, yüzbinlerce gencin sağlık hizmetleri kapsamının dışında kalmasına ve devlete yüklü meblağlarda borçlanmasına yol açan anti-hipokratik icadı!
devletin vatandaşına vermekle zorunu olduğu sağlık hizmetini parayla zorla satmasıdır.işi gücü olmayan,okuyan,askerliğini yapan kişileri bile zorla borçlandırıyorlar ve faiz işletiyorlar.eskiden sigortan ve paran yoksa tedavi olamıyordun şimdi ise hem tedavi olamıyorsun hemde devlete her ay borçlanıyorsun.seçim vaadi olarak affedimesi ve silinmesini söylediler ama silinmeyecek ve ödemeyen herkes ilerde bazı hizmetlerden mahrum kalacak.tıpkı vergi borcu olanlar gibi devlet yakın da banka hesaplarınıza el koyabilecek.olmaz demeyin bu ülke de her şey olur ve müstehaktır.unutmadan bir şey daha eklemek istiyorum seni borçlandıran ve tedavi etmeyen devletin suriyeli ve ıraklı mültecilere bedava sağlık ve ilaç hizmeti sunuyor.
*
işin yok ya da sigortasız çalışıyorsun, devletin seni unutmadı: al sana fatura! akp'ye ve ona oy verenlere selamlar!