gezi parkı istanbul referandumu

ak parti genel başkan yardımcısı pek muhterem hüseyin çelikin açıklamasıdır.

gezi parkı heyeti ile yapılan görüşmede, "gezi parkı'na yönelik projenin istanbul halkına sorulabileceği, konuya ilişkin olarak istanbul'da referandum yapılabileceği" mesajını vermiştir.

gereksizdir şu durumda. halk ikiye bölünmemiştir ki; neyin seçimi, neyin kararı olacak bu? başka çözüm yolları, başka mantıklı açıklamalar yapılmalıdır. yoksa çapulcular direnişe devam edecektir.

edit: istanbul halkına sorulacakmış sadece, anlamadılar herhalde sorun avm'nin yapılması değil, hükümetin istifasıdır. bu toplumun akp'yi istememesidir.
referandum olası gibi görünüyor fakat adil olan bu değildir. akp'nin oyu nerden, kimden ve nasıl geliyor biliyoruz. bu sebeple her ne şekilde olursa olsun gezi parkı park olarak kalmalıdır. bunun başka bir alternatifi olamaz.
öncelikle böyle bir altyapımız mevcut değil. evet değil arkadaş. elektronik altyapıyı demiyorum sosyal ve siyasal bir altyapı yok.

referandum bilinci oluşmamış toplumlarda bu tür şeyler sidik yarışına döner. daha önce de buna şahit olduk.

sağduyusunu çoktan kaybetmiş bir devleti, güdülmekte olan bireyleri (kusura bakmayın, özür dilerim ama öyle) referandum da büyük ihtimalle aksi yönde oy verecektir.