gezi parkı'nda insan duramaz leş gibi idrar kokuyor

hasan kaçan'ın rte'den aldığı gazla sarfettiği galiz söz öbeği.

aslında metin halinde tüm söylediklerinin içinden kocaman bir korku filmi senaryosu çıkan ancak sadece bu beyanat nazara alındığında bile; nasıl bir canavarca hisle söylendiği gözler önüne serilen demeç yığınıdır bu. halkı temsile yönelik necati şaşmaz ve recep tayyip erdoğan birlikteliğinden ortaya çıkan ve çok da şaşılası olmayan bir cin ali tümcesidir. hazır yeri gelmişken reklam yapayım oyunculuk anlamında unutulmuşluğumu ortadan kaldırayım dedi besbelli ancak farkında olmadan ipini çekti.
biber gazı kokusuyla sidik kokusunun karıştırılmasıdır.
bu derece aşşağılık bir söylem ile ifade edileceğine bugün yağmur yağdıktan sonra taksim metrosunun içerisine girip oradaki havayı teneffüs etmelerini isterdim. yoksa gezi parkında çevreye yapılan idrar ve dışkı toprak tarafından emilip metroya mı sızdı acaba. bana da mantıklı geldi. ikna oldum.
bir sanatçı ve devlet adamı söylemi. şimdi obama'nın parlementoda "bunlar parka işiyor ve sıçıyor." dediğini düşünün. nasıl? acayip değil mi? biz o kadar alıştık ki hoyratlığa bu seviyesizliğe tepkimiz de kıt oldu. uygar bir ülkede bu söylem istifa gerektirir.
kendi pisliğinde boğulmuş insan söylemidir. o pislikten arınmayı başardığında çam kokusu alacaktır.
aklıma fikret kuşkan'ın mustafa hakkında her şey filmindeki bir repliği getirmiştir.

''sizin bokunuz da pis kokar''