gezi partisi

gezi algısına sahip seçmen kitleyi aynı çatı altında toplamak için kurulan ve kuruluş dilekçesi verilerek; yargıtay cumhuriyet başsavcılığı internet sitesinde resmi olarak duyurulan oluşum.

siyasi partiler listesinin 77. sırasında yer alan ve 1 ekim tarihi itibarı ile kurulan parti, hakkında kapatma davası açılıp hükümet tarafından siyasi tacize uğramadığı sürece iktidara da talip.
gezi direnisinin en buyuk sinavi olacak parti.sayet baraji asacak kadar oy alirsa iste o zaman bu memleket icin umutlanmanin beyhude olmadigini gosderecektir.
bazi yerler de muhalefetin oyunu bolecegini idda ediliyor.boyle dusunenler sokak direnisiyle iktidardan hak koparmakla yetinen dinozor partilerin hayranlaridir.kurumsallasamayan bir hareketi kimse ciddiye almaz.turkiyeli secmenin oy olculeri ortadadir yanan muhalefet atesini bu sekilde buyutulebilinir.
eger kurulursa oy vermenin sacmalik oldugunu dusunsem bile oyumu kullanacagim.
gezi partisini duyunca piknik falan sandımi hemen ranta çevirmişler demek
izleyecekleri yol, duruşları önemlidir. ülkenin muhalefet partilerinden hala bir lider ve atılım gözlenememektedir. sanki kaybetmek için varlar gibi. bu sebeple bu girişimi de karalamak doğru değildir. seçimlere kadar olan sürede sıkıca izlenmeli, takip edilmeli ve karar verilmelidir. insanlar zaten şuan bir alternatif arıyorlar. belki de aradıkları alternatif budur.
parti web adresi; http://www.gezipartisi.org.tr/