gone girl

bestseller gone girl kitabından sinemaya uyarlanan, başrolde ben affleck ve rosamund pike'ın yer aldığı 2014'ün iddialı yapımlarından biri. yönetmen koltuğunda david fincher var.

nick (affleck) ve amy (pike), görünüşte mutlu evliliği olan klasik bir amerikan ailesi izlenimi çizmektedir: hikayesi olan bir aşk, güzel karı/koca, güzel bir ev... evliliklerinin 5.yıl dönümünde amy ortadan kaybolur ve her şey burada gün yüzüne çıkmaya başlar. amy'nin ortadan kaybolması ile nick'in amy'i öldürdüğünü işaret eden kanıtlar ortaya çıkmaya başlar ve aslında dışarıdan mükemmel görünen ikilinin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlarız.

filmin ortasına kadar gizem, sonrasındaki açılmalar ve dahası "bir insan daha ne kadar psikopat olabilir?" sorusu ve evlilik kurumunu epey sert ve farklı bir şekilde sorgulayan etkileyici bir film.

trailer -
film versiyonu orjinalinden çok daha iyi olan birkaç eserden biridir. yönetmeni david fincher ve özellikle başrolü rosamund pike'ın muhteşem olduğu filmdir.
filmin sonunda "allağım bizi psikopatlardan koruuuu"dediğim filmdir..güzeldir
yayınlandığı senenin en iyi filmidir. bana göre tabi.
hollywood'un torpilli aktörü ben affleck'in boş boş bakan manasız yüz ifadesinin ekmeğini tesadüfen yiyen film.zaten istese veremezdi o tekinsizlik hissini.filmde de bahsedildiği gibi esas sorun çenesinde sanırım.allah'tan rosamund pike seçimi o kadar isabetli olmuş ki kadından nefret ettikçe ben affleck bile filmin sonuna doğru sempatimizi kazanmayı başardı.