gülseren budayıcıoğlu

pskiatri kliniğine gelen danışanlarıyla yaptığı görüşmelerden derleyip topladığı bazı kitaplarının son yıllarda peynir ekmek gibi dizi/film sektörüne can verdiği psikiyatrist. ted konuşmacısı, trt spikeri... güzin abla sempatikliğinde ve marifetleri, parmaklarının sayısından fazladır.
hayatında farklı alanlarda meziyetleri olduğu doğrudur. ama en iyisi psikiyatristlik mi yoksa ticaret mi ona karar veremedim. malum ankara merkezli kliniği madalyon'da çalışanlara yapılan mobbing ve eleştiriler yüzünden twitter'da bile çok konuşuldu.

trt spikeri olma kısmı psikiyatristlikle arasında seçim yapmak zorunda kalınca bitti. muhtemelen psikiyatristlik kariyeri de kitap ve dizi sektörü yüzünden bitecek. ama parasal konularda iyi olduğu, kendini iyi sattırmayı bildiği bir aşikar. keza;

trt1'deki masumlar apartmanı ile tv8'deki kırmızı oda yazarın madalyonun içi kitabından uyarlanmış. doğduğun ev kaderindir dizisi de camdaki kız kitabından. hatta yanlış hatırlamıyorsam istanbullu gelin dizisi de yazarın başka bir kitabındandı. kadın iyi pazarlamış kendini.

spiker ve psikiyatrist olarak çok saygı duyulan kariyeri olduğunu düşünmemekle birlikte (özellikle hasta - danışan ilişkileri, çalıştığı klinikteki sorunlar vs) yazarlık konusunda daha başarılı olduğunu düşünüyorum.