halloween

1978 tarihli abd yapımı john carpenterın yönetmenliğinde çekilen başrollerinde jamie lee curtisin oynadığı korku filmidir. kötü adamımızın adı michael myers ır. uzun ve keskin ekmek bıcağı ve ifadesiz maskesiyle kurbanlarını çatır çatır kesmektedir.
muzigi iyi calisma motivasyonu veren, sahane korku filmi. ılk iki filmi tek gecerim. yeniden yapimi ise oldukca kotu olmustur.
serinin 11.si geliyor. haluk bilginer de filmde sartain isimli karakteri canlandıracak.

abd de vizyona giren ve açılışı zirvede yapan film. istanbul’da kalsaydım, iş bulsaydım, köfte dudaklım beni terk etmemiş olmaydı beraber gidip korkacaktık ama işte o şimdi yeni eski sevgilisi ile gidip korkacak bende sap sap gidip seyredeceğim (o da belli değil belki de 5 salonlu bu lanet yerde gösterime bile girmeyebilir)
osmaniye halk cumhuriyetinde vizyona girmeyen film için adana’ya gidildi ve hayal kırıklığı ile dönüldü. korku öğesi yok bilinçsizce ortada dolanan michael’ın macerası olmuş. haluk bilginer tahmin ettiğimden daha uzun vadeli gözüktü ekranda ama film boş... bomboş....
haluk bilginer için izlenilebilecek baskaca numarasi pek olmayan 2018 versiyonu pek yüz güldürmedi.

lakin finali daha ilk dakikadan tahmin etmek pek güç değil. tabi zilyon tane halloween cekildi konular tükendi fazla acimasiz olmamak lazim ama nostaljik değerine hürmeten izlenebilir. muadili olan daha iyi filmler var.