hasan doğru

yarışmada birinci olamayacak olsa bile sanat dünyasında ismine sıkça rastlayacağımızı düşündüğüm samimi kişilik, yetenek.
programın yapımcısının; bu kadar temiz kalmış, hayli mütevazi bir insan için, avuçlarını ovuşturup reyting diye diye bu saflığı kullanmasını düşünüp, üzüldüğüm yarışmacı.
caruso burdan dinlendiğinde
aradakı fark anlaşılıyor, hele de italyancaya biraz aşinaysanız, kötü demeyelim de çok eğitimsiz denebilir, ama yine de ordaki jüreyden bikaçına on basar
hadise'nin kendisine yaptığı yorumu şöyle ki; "türkiye'de böyle bir ses var ve daha keşfedilmemiş". türkiyenin arabeskten ziyade klasik müziğe de önem verseydi hasan doğru hakettiği yerde olabilirdi şu an. ben ki, herhangi bir yarışmaya sms atmamış kişi halk oylamasına açılsın destek vericem kendisine. yolu açık olsun.
türkiye'de kendisinden daha iyi ses hatta sesler de var. hasan doğru bunu göstermek için arkadaşlarının zorlaması ya da teşvikiyle katılmış yarışmaya. diğer iyi sesler belkide böyle bir platformda kendilerini göstermek ya da bu şartlarda popüler olmayı tercih etmediler. hele hele bu saatten sonra bu tür yarışmalardan harici seslerini duyan olmayacak zira şöyle bir şey var, "devlet opera ve balesi'nin kapatılması" ya da "ertuğrul günay'ın dt'yi kaldırmak istemesi" türkiye'deki bu güzel insanlar, sesler ve yetenekler böyle yarışmalar sayesinde çıkacaksa yazıklar olsundur. hasan doğru'nun da yolu açık olsun. kazanması güzel olur elbet ama sadece üstünden para kazanılacak olması çok kötü bir durum.
sonuna kadar birinciliği hak ettiğini düşünüyorum. umarım diğerleri gibi kaybolup gitmez, o kadar opera eğitimi ardından ülkeye yeni ses, yeni soluk olur. tebrikler.
kendisi tam bir şirin baba. sesi de gayet güzel. "hadi biraz şirinleyelim" diyesin gelir. yalnız beni düşündüren bir konu var. biz pavarotti'yi kovan türkiye'yiz öyle değil mi?