hazal kaya

aşk-ı memnu ile tanıdığımız oyuncu. kısa boyu sebebiyle takoz esprilerine sürekli maruz kalmıştır. beyaz show'da oldukça espiriler döşenmiş bununla ilgili.

aklımda kalan ilk rolü genco olsa da, aşk-ı memnu'daki inanılmaz olmasa da iyi performansı ile adını iyice duyurdu, feriha ile tavan yaptı bence. nedense oynadığı rollerden midir bilmem ama böyle okulda derinlerde bi yerde iyi olan ama hareketleri ve üslübu nedeniyle itici duran kız havası çizmekte hep. okuldan tanıyan bir arkadaşım iyi bir kız olduğunu belirtmişti zamanında, ayrıca kenan erçetingöz'de de ayrı bir sempatikti.
gözleri cok güzel olan, güzel atar yapan, boyu kısa olsada aurasiyla onu görmezden geldiren, tango bilen, kültürlü, bilgili ve birikimli son derece hoş bir hatundur. takip listemde tepelerde...
annesi babası avukat olan oyuncunun annesi mor çatı kadın sığınma evinin kurucularındandır ve oldukça aktivist bir kadındır.
milliyet'ten asu maro'ya bizim hikaye ile ilgili verdiği röportajda şöyle demiş;

orjjinalinde kardeşlerden biri eşcinsel, burada herhalde o da yoktur…

üstü kapalı bile yok. halbuki biz dizilerde izledik ve izlemeye devam diyoruz, adına “gay” denmiyor ama eşcinsel karakterler var. ama bundan bahsedemiyoruz.

bir parodi unsuru olarak kullanırsan yapabiliyorsun

ancak öyle, bir komedi unsuru olarak. ama biz bunu böyle yapmak isteseydik ben buna karşı çıkardım, çünkü kabul etmiyorum öyle bir prototipi.

sizin böyle itirazlarınız oluyor dizilerde zaman zaman

topluma karşı bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum çünkü. özellikle kadın hakları, eşcinsel hakları gibi konularda bir şey söylemeyeceksek konuya girmememiz gerektiğini düşünüyorum. bir eşcinsel karakterin dertlerinden bahsetmeyeceksek o zaman anlatmayalım bunu. bunu bir komedi unsuru olarak kullanmak hele, en aşağılayıcı en çirkini bence.