hazal kaya

aşk-ı memnu ile tanıdığımız oyuncu. kısa boyu sebebiyle takoz esprilerine sürekli maruz kalmıştır. beyaz show'da oldukça espiriler döşenmiş bununla ilgili.

aklımda kalan ilk rolü genco olsa da, aşk-ı memnu'daki inanılmaz olmasa da iyi performansı ile adını iyice duyurdu, feriha ile tavan yaptı bence. nedense oynadığı rollerden midir bilmem ama böyle okulda derinlerde bi yerde iyi olan ama hareketleri ve üslübu nedeniyle itici duran kız havası çizmekte hep. okuldan tanıyan bir arkadaşım iyi bir kız olduğunu belirtmişti zamanında, ayrıca kenan erçetingöz'de de ayrı bir sempatikti.
gözleri cok güzel olan, güzel atar yapan, boyu kısa olsada aurasiyla onu görmezden geldiren, tango bilen, kültürlü, bilgili ve birikimli son derece hoş bir hatundur. takip listemde tepelerde...
annesi babası avukat olan oyuncunun annesi mor çatı kadın sığınma evinin kurucularındandır ve oldukça aktivist bir kadındır.
milliyet'ten asu maro'ya bizim hikaye ile ilgili verdiği röportajda şöyle demiş;

orjjinalinde kardeşlerden biri eşcinsel, burada herhalde o da yoktur…

üstü kapalı bile yok. halbuki biz dizilerde izledik ve izlemeye devam diyoruz, adına “gay” denmiyor ama eşcinsel karakterler var. ama bundan bahsedemiyoruz.

bir parodi unsuru olarak kullanırsan yapabiliyorsun

ancak öyle, bir komedi unsuru olarak. ama biz bunu böyle yapmak isteseydik ben buna karşı çıkardım, çünkü kabul etmiyorum öyle bir prototipi.

sizin böyle itirazlarınız oluyor dizilerde zaman zaman

topluma karşı bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum çünkü. özellikle kadın hakları, eşcinsel hakları gibi konularda bir şey söylemeyeceksek konuya girmememiz gerektiğini düşünüyorum. bir eşcinsel karakterin dertlerinden bahsetmeyeceksek o zaman anlatmayalım bunu. bunu bir komedi unsuru olarak kullanmak hele, en aşağılayıcı en çirkini bence.
birkaç kez kendisinden ikinci adı leyla diye bahsettiğine şahit oldum. bu adı daha çok seviyor ve kullanmak istiyor sanırım. ama kariyerinde "hazal kaya" olarak bilindiği için bu adı "leyla kaya"ya dönüştürmek mümkün değil. agatha christie gibi bir durum yaşıor. agatha da boşandıktan sonra soyadını değiştirememişti.
bu kız bana çok karizmatik geliyor nedense. oyunculuğu bence gayet iyi. ve ortamda kendini harcatmadı çok genç olmasına rağmen bir duruşu var. sanırım yüzü biraz zaman aşımına uğradı çok izlenen dizilerde ve uzun süreli oynadı çünkü.
lgbt annesi olmaya dair söylemlerini samimi bulmadığım şahıs. seninle aramız iyiydi hazal ciğim ta ki madımak olayını başka yerlere çekmeye çalışana kadar. o yüzden artık bizimle değilsin...

yakılan insanlar üzerinden espri yapan bir kadına sadece kadın olduğu için destek veren biri lgbt desteklese ne, desteklemese ne.