hdp gay ve lezbiyenlerden besleniyor

hdp'nin beslenme alışkanlığına yönelik bülent arınç çıkışı. mantıklı çıkışlar yapmak yerine komikli yer yer trajedili çıkışlar yapan arınç; verdiği bir demeçte bu kez kıskanma eşiğini sınamış; diyor ki:

"selahattin demirtaş farklı temsil gruplarının da oyunu aldı. gay, lezbiyen ve translar da dahil olmak üzere türkiye'de herhangi bir partide temsil bulmayan farklı seçmen grupları oy verdi. cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki farklı oylarla kendinizi yüzde 15'e odaklamayın. iyi çalışın, kıskanmayın. çalışırsanız sizin de olur. taksilerin arkasında böyle yazıyor. biz yüzde 50 hedefliyoruz."

demirtaş'a giden oyları kıskanan arınç'a gözünüz ve götünüz doysun demekten başka yol yok. yansıtma mekanızması yaparak psikolojik olarak kendı kıskançlığını bastırmaya çalışması da komik. benim değil mi istediğime veririm ister dağa taşa sürterim sana ne.
abi bişi diyim mi? tamam herkeşin sempatizanı olduğu bir parti vardır elbet, ama sürekli bir gruplara hitap edip "bir de ordan oy alalım" diyen siyasetçileri kesinlikle samimi bulmuyorum. hdp de kesinlikle bunu yapanlar olarak listenin ilk 3'ünde yerini alıyor kanımca.
bülent arınç'ın yorumu olduğundan dolayı, katılmak istemediğimdir...
gerçekten de, kendi hasetliğini yansıtmıştır.
hdp'ye kimlerin oy verdiği, oy veren seçmenler ile hdp'yi ilgilendirecektir...

*
aklı sıra hdp seçmenini aşağılamaya çalışan zırlak din tüccarı siyasetçi beyanı.evet bizden bu partiye çok oy veren oldu sende lgbt için bir şeyler yapmayı vaad et sana da verek şeker.
ben vermem ama hem balamozsun hem oy kullanmam.

(bkz: tutmaz bye)
"hdp'ye oy verenler ibnedir" demeye getirmiş ve bir nevi homofobi kusmuştur. ama adam lgbti bireylerin sayısının azımsanamayacak kadar olduğunun farkında.

lakin yanlış biliyor, kişilerin oyları cinsel yönelimlerine göre değişmez.