her adama potansiyel koca adayı hissiyle yaklaşmak

birlikte sosyal aktiviteye katılmak ya da tamamen asosyal hislerle beraber yalnız kalmak şeklinde belirtilerin körüklediği, gerçekte ise karşısındakini kapaklama, kapatma ona kapağı atma histerisinin itelediği sahiplenme şeysi. bazılarındaki gözü dönmüş aşırı istek "büyüyünce kocam ol." şekline evrilmiştir.

"aradığım buydu, başıma gelen en güzel şeysin; yanıma gel; şimdi oldu daha ne isterim ki, yap sana yapma diyemem ki" belli başlı uysal böyle mayışmalı kalıpların ardına gizlenebilen bu hissiyat, karşı tarafın kaçıp uzaklaşmasına sebep olacağı gibi bir şeyler denemek için fırsatta yaratabilir. olamaz mı olabilir. ha olmadı mı, evet bu olmadı şimdi diğerine; başka adayları denemeye...
fakir ve ucuz koca adaylarıyla sergilenmemesi gereken strateji. yoksa hepsi topluca kendisini satsa bi zengin koca adayı etmezler.
evde kalmışların bunu geç fark etmesi.
kızlarda otomatik çalışan mekanizma.
erkeklerde de doğru tetikliyicierle harekete geçirtilebilir bence
(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
"önce söze bakarım söz mü diye, sonra adama bakarım potansiyeli var mı diye" yakarışını akıllara getiren kezban styla hareket..

her adam olmasa bile, beğeni aralığı içine düşen, yakınlık yahut ortak nokta yakalanmış bireylere "bir şans vermek lazım" yaklaşımı sonucu kendince potansiyelini kinetiğe çevirme güdüsüdür..