homojen dergi fanzin 1. sayı

eczacıbaşı ürünü olan ok.com.tr'nin sponsor oluşu ve verdiği matbaa desteği ile türkiye'de ilk kez bir lgbti kültür ve yaşam dergisi basılı olarak yayına geçiyor. yakın zamanda fanzin 1. sayımız baskı için matbaaya gidecek. bunu başardığımız için homojen dergi ekibi olarak oldukça gururluyuz.

ve sonrasında yine limbo consept'in desteğiyle de hem beyoğlu'ndaki aznavur pasajında bulunan mağazada hem de internet üzerindeki web sitesi sayesinde tüm türkiye'den satın alınabilecek.

oldukça heyecanlıyız. bu süreçte desteklerinizi bizden esirgemeyiniz. devamı için ilk fanzin sayısı oldukça önem taşıyor.

(bkz: ablanlar basılı bebeğim)
bundan sonraki zirve ve etkinliklerde ok 'in cinsel sağlık bilgilendirmesi adına bedava dağıtımlarını bekliyorum.
hayırlı olsun umarım hep devam eder!! *
limbo consept mağazasından edinebileceğiniz dergimiz. bugün gittim gördüm, mis gibi de kokuyor. tam 132 sayfa. tam arşivlemelik.

türkiye'nin her yerinden de sipariş verilebilir, evinize kadar kargolanabilir.

sipariş linki: http://goo.gl/vGwHIy

içinde neler mi var?

ne yok ki. alın, okuyun, okutun. derginin devamı için bir mum da siz yakın, bir tuğla da siz koyun...
5 eylül 2015 günü e-dergi olarak yayın hayatına başladığımız ve çoğunluğu ayı sözlük yazarlarından oluşan, her meslekten, her yönelimden, her yaştan, her renkten, her inanıştan 70 kişilik gönüllü bir ekiple yola çıktığımız lgbti kültür ve yaşam dergimiz homojen dergi, club okey ve limbo consept'in desteğiyle tam bir yıl sonra 3 eylül 2016 tarihinde basılı olarak yayın hayatına geçiş yaptı. derneklerin çıkardığı dergileri saymazsak sanırım ki türkiye’de basılı olarak çıkan ilk lgbti kültür ve yaşam dergisi olma özelliğini taşıyor. basılı ilk sayımızda demet sağıroğlu, dilruba saatçi, çağla akalın, ebubekir çetinkaya, ece dorsay, esmeray, meltem arıkan, ozan bilen, peyk, the away days ve ümit manay’ın röportajları yer alıyor. ayrıca birçok farklı konuda eleştirel ve akademik yazıların bulunduğu dergimizde sinema, tiyatro, edebiyat, sanat, sağlık yazılarına da yer verdik. dergi içinde türkiye’deki homomobi ve transfobi sebebiyle son dönemde artan ve avrupa ülkeleri arasında ilk sırada bulunduğumuz nefret cinayetleri ve lgbti intiharlarına da dikkat çekmeye çalıştık. satış noktası bulmakta zorluk çektik fakat sağ olsunlar limbo consept'teki arkadaşlar satışı konusunda bizden desteklerini esirgemediler. tam arşivlik bir dergi ortaya çıkardık diye düşünüyoruz, diliyoruz okuyunuz, okutunuz, derginin devamı için desteklerinizi bekliyoruz. emeği geçen ve bir minicik dokunuş bile olsa destek veren herkese teşekkürler...
sendika.org basılı dergimizin haberini yayınladı.

http://sendika10.org/2016/09/lgbti-dergisi-homojen-basili-olarak-yayimlandi/
kaos gl derneği de web sitesinden dergimizin basılı yayınında başarılar diliyor.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22188
şıkır şıkır çok havalı. ele avuca da iyi geliyor.* isteyen koynuna alıp okusun isteyen çay ve sigara ile göz atsın. çok da tatlı ben çe.
t24 haber portalı da dergimize yer verdi.

http://t24.com.tr/haber/lgbti-dergisi-homojen-kagit-baskiya-gecti,358472
profeminist gazete'ye de teşekkürler.

http://profeministgazete.org/haber/homojen-basili-olarak-yayinlandi
halil kandok dergimizin kapağından yola çıkarak " demet akalın demet sağıroğlu'na tercih edeceğimiz hiç aklıma gelmezdi" başlıklı bir yazı yazmış.

http://halilkandok.blogspot.com/2016/09/demet-sagrogluna-demet-akaln-tercih.html
sivil sayfalar'da yayınlanan röportaj ve haberimiz.

http://www.sivilsayfalar.org/lgbti-kultur-ve-yasam-dergisi-homojen-basili-olarak-yayimlaniyor/
kalem kahve klavye portalı da dergimize yer vermiş.

http://www.kalemkahveklavye.com/2016/09/...
gmag dergimizi duyurmuş, teşekkür ederiz.

http://gmag.com.tr/homojen-dergi-yayinda/
agos gazetesi haberi; http://www.agos.com.tr/tr/yazi/16526/homojen-dergi-raflarda
özet; http://homojen.ayisozluk.com/homojen-dergi-9-noktada-satista/
sonunda elimde. emeği geçen herkese tekrar teşekkürler,
dark bear'a ayrı ayrı teşekkürler...
  • /
  • 2