ibrahim keloğlan

istanbul küçükçekmece'de yaşadığı sitede asansöre binen kediyi koridora kapatarak 7 dakika boyunca tekmeleyerek öldüren şeref yoksunu mahluk. site sakinlerinin baktığı, kimseye zararı olmayan bir kediyi işkence ile öldüren bu adi, çıktığı mahkemece 1 yıl 3 ay ceza alıyor ve iyi halden serbest bırakılıyor. sosyal medyada tutuklanması için büyük bir kampanya yürütülüyor. yaşadığı daireye giden komşular şerefsizin hemen istabul'dan kaçıp ailesinin yanına hatay'a kaçtığını söylediler. bu şeref yoksunu mahluk daha önce de yüksek yerden bir köpeği aşağı atarak öldürmüş. hayvan düşmanı bir yaratık. küçükçekmece cumhuriyet başsavcılığı da serbest bırakma kararına itiraz etmiş. sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine bu itirazın yapıldığı çok belli. dilerim tez zamanda tutuklanır ve hak ettiği cezasını çeker.

change.org da imza kampanyasına 250bin imza atılmış.

https://www.change.org/p/kedi%CC%87-kati...
1 yıl 3 ayın yatarı bildiğim kadarı ile girdi/çıktı şeklinde. cezanın zaten tamamını yatmayacak. içeri girse bile bir kaç günde geri çıkar.
savcılığın itirazı sonrası ve sosyal medyada bütünleşen binlerce kişi sayesinde cezanın geri bırakılması kararı iptal edildi. dava mahkemede tekrar görülecek.
bu ülkede hiç bir şey başaramamış, işsiz güçsüz insanların güçleri anca kedi katillerini içeri tıkmaktan başka bir işe yaramaz zaten. bu arada cidden yaşadığım ülkenin halkına mı üzülmem gerek, yoksa bir platforma dayatılmış adalet veya hukuk sisteminemi acısam bilemedim. biride bu işe dur demiyor ya hayret ediyorum. yani kedi katilini desteklemiyorum, zinhar savunmuyorum da ama kedi katiline gelene kadar ne çok derdi var şu insanların bilen var mı? yada gören. işsiz, güçsüz, iki kelimeyi bir araya getiremeyen vasıfsız insanlar bir araya gelip anca bunu başarabilir zaten şaşırmamalı. türkiye sonuçta burası neye şaşırmalıyım ki artık, aşure kazanı gibi ülke. abi çok sorun var ya bu ülkede, herkesin tek derdi keloğlan olmuş. alın adam girdi içeri veya çıkmayacak. ne değişti aciz ve muhtaç yaşamlarınızda. hiç bir şey, aynı zamanda değişmeyecekte. günden güne artan uyuşturucu bağımlılığı, narkotik şube ne yapıyor mesela, artan fuuş, ahlak şube bir tek travestilere mi çalışıyor. her geçen gün artan yoksulluğa mı ses çıkartsanız, ama yok nerde boş, gereksiz, hayatlarınızda hiç bir şey değiştirmeyecek vuku varsa çözmek için yırtın kendinizi. sıra kendinize ne zaman gelecek merak ediyorum.
yılbaşı gecesi asansörde sıkıştırdığı eros isimli kediyi apartman koridoruna kapatıp 7 dakika boyunca tekmeleyerek ve vücudunu ezerek öldüren herif, 13 martta görülen davada 2 yıl 6 ay hapis cezası verilerek serbest bırakıldı. çünkü eros sahipsizdi. ha bir de yurt dışına çıkma yasağı verildi. dava günü binlerce insan adliyeye akın etti. yatarı olan bir ceza bekleniyordu fakat iyi hal indirimleri ile kurtuldu. şimdi yine karara cumhuriyet savcıları tarafından itiraz gelecek.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/erosu...
bu kadar tepkiyi hak etmediğinden değil esas başka vakaların bu tepkiyi hak ettiğini düşündüğümden fazla abartıldığını düşündüğüm isim
bu ülkede bir çocuk iki gün boyunca acı çeke çeke kuduzdan öldü kimse bu çocuğun canı için tek kelam etmedi
ülkenin dört bir yanı karabüllüklülerce sarılmış, memleket international zone olmuş ama en büyük derdimiz eros olsun