insanlar homofobikler çünkü eşcinseller seks yapıyor

seks yapamayan eşcinseller bile bu sebeple homofobik davranıyorlar zaman zaman. aslında sevişseler geçecek yani.
yanlış önerme. "insanlar homofobikler çünkü embesiller" çok daha doğru olurdu. her eşcinsel çatır çutur sevişiyor diye bir şey yok. şu dünyada sevdiğim şeyleri sıralasam cinsellik ilk ona bile girmez. ama bu bana seks yapan insanların hayatına burnunu sokma veya homofobikliğim için bahane uydurma hakkını vermiyor.
bu seks yapma durumuna tepki olsa olsa halihazırda var olan ahlakçılıkla eşleşebilir. emin olun eşcinseller hemcinsine el sürmese bile yine sorun olurdu. diğer yandan maşallah tavşanlar gibi seks yapan heteroseksüeller sırf ürediği için göze batmıyor. yani konunun seksle alakası pek yok; kimle seks yaptığın ve boşa kürek çektiğinin düşünülmesiyle ilgili tamamen. kırk yıllık normali değiştiremiyorsun işte.
katılmadığım önerme. şöyle dense doğru olabilir, seks yapan straightlerden fazla homofobik çıkmıyor. evet, çünkü bildiğiniz üzere evlilik dışı çok eşli seks neredeyse bütün dinlerde haramdır ve renkli cinsel hayatı olan bir straight dinin dogmatik kanunlarını pek ciddiye almıyor demektir. yani dini pek ciddiye almayınca eşcinsellerden nefret etmek için bir sebep kalmıyor. yani bana kalırsa seks nefretin amacı değil ama bu konuda ele alınacak en önemli materyallerden bir tanesi.