iphone se 2020a13 işlemcisi konulmuş ve kamerası güncellenmiş iphone 6 olarak düşünebilirsiniz. touch id, 12mp arka, 7mp ön kamera var. iphone 6 kasası kullanılıyor.

eski tasarım, yeni donanım mottosuyla çıkmış.

399 dolardan satılacakmış. döviz kuru ve vergileri düşünürsek 4000-5000 arası gibi olur ülkemizde (bu şartlarda).
artık 5299 liraya sadece 64 gb versiyonunun olduğunu öğrendiğim telefon. 256 gb ise 6300 seviyelerinde satılacakmış.
kimler için piyasaya sürüldüğünü çok merak ettiğim telefon. artılarına bakarsak a13 biyonik gibi güçlü bir işlemciyle gelerek performans açısından sıkıntı çıkarmayacaktır. ayrıca bluetooth 5.0, ıp67 sertifikası ve qi kablosuz şarj desteğinin olması güzel.

ekran çerçeve oranı açısından 10 yıl geride olup * tek kamera eklenmesi ise bulunduğumuz döneme göre büyük eksiklik. alan derinliği özelliği sadece insanlar için yazılımsal olarak sağlansa da optik yakınlaştırma veya geniş açının kullanılabilmesi için ek bir kamera iyi olabilirdi. batarya konusunda herhangi bir bilgi bulunmasa da muhtemelen ortalama 2200 mah hücreli yetersiz bir donanım içeriyordur.

5299 tl başlangıç fiyatına sahip olan bu telefonu sadece şebeke aramalarını yapmak ve sosyal medyada takılmak için alabilirsiniz yine de.
ikinci hat ya da taşınabilirlik açısından bir kullanıcı kitlesinin olduğunu kabul ediyorum ama türkiye için fiyatlandırma çok yüksek olmuş, özellikle de iphone 11 modelinin kampanya, indirim ile yakın fiyatlara düşmüş olması bizde satışını baltalar gibi.
arkadaşım kullanıyor şu an. ben iphone6'dan 11'e geçerken o bekledi ve se 2020 aldı. arada batarya ve kamerada gece modu ile geniş açı dışında çok bi fark yok telefonlarda. tek kamera bile yazılımla harika işler çıkarmış. portre modunda telefon sadece yüz varsa modu çalıştırıyor. objenin portresini çekemiyorsunuz.

bunların dışında her şeyleri aynı. yazılım, donanım vs. ortada tuş oluşu çok şeker. benim olsa bu kadar değerli olmazdı sanırım. arkadaş da var ya heveslendirdi işte.
dünyada yeni ucuz iphone modeli ama güzel ülkemde yine cüzdan yakan iphone modelidir.
geçen hafta babama aldığım telefon. kamera özellikleri sınırlı olmasa kendime bile alabilirmişim. iphone 6 günlerimi hatırlattı. bataryası düşük, ekranı küçük.