pumpkinspicelatte

Durum: 330 - 0 - 0 - 0 - 30.03.2021 17:04

Puan: 5400 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 10.Nesil Yazar.

god bless america! god bless gays!
  • /
  • 17

psikiyatrik ilaçları doktor kontrolünde olmadan bırakmak

doktor kontrolünde olsaydı kademeli olarak düşürülürdü mg mg hesapla. vücut daha kolay alışırdı eksikliğine. şimdi birden bırakmak arabayı benzinsiz bırakmak gibi oluyor bünye için. vücut değişiklikle şok yaşıyor. bırakmak değil hatta 1 gün ilacı almamak bile düşünün 100 mg ihtiyaç duyulan ilacın alınmaması demek. bu kulağa küçük gelse de psikiyatride büyük oranlar.

freud

dizi kan ve şiddet sahneleri hariç güzel o ayrı ama oynayan avusturyalı robert finster için izledim. harikaydı. almancam canlandı tekrar. robert için o kanlı sahnelere bile katlandım.

politika

bence bir insanda politika bilgisi doğuştan gelen bir şey. ortaokul dönemimden en son hatırladığım politik kargaşam gıcık olduğum sınıfın diğer çalışkan kızını ki üstelik annemin arkadaşının kızı başka birisini gaza getirip saç baş yolup dövdürtmüştüm. onlar kavga ederken ben de yaşasın elimi kirletmeden kaos yarattım intikam diye seviniyordum. bu aslında günümüzde abd-rusya gibi süper güçlerin 3.bir ülke üzerinden savaşması politikasıyla aynı. veya terör örgütü süsü verip ajanlarını caydırıcı güç olarak kullanıp psikolojik olarak sindirmesi de olabilir. bakınız: paris, londra ışid terör eylemleri.

en iğrenç sevgi cümleleri

canım ile başlayan tüm cümleler. bana canım demesin karşımdaki adam. ben onu dedikodu yaptığım arkadaşıma beni iyi dinlesin diye diyorum

theresa may

diğer adıyla yeni demir leydi. brexit sürecinde başbakanlık görevine başlamış ve 2019'da istifa etmiş ve osmanlı döneminde ali kemal'in torunu olan boris johnson'a başbakanlığı bırakmıştır. burada kuru milliyetçilik niyetim yok çok abartıldı bu durumdan ondan ekledim. aziz sancar türkiye'ye mi yoksa çalıştığı abd'ye mi fayda sağlıyor da biz gurur duyuyoruz onu anlamıyorum.
thatcher'dan yenilgiyi kabul etmesi. thatcher güvensizlik ortamında kabinesini dağıtmıştı ama may istifayı kabul etti.
bu arada londra polisinin ve özellikle özel kuvvetlerin becerikslizliğini gösteren bir video paylaşmak istedim.
yer :parlamento
olay: parlamento dışında silahlı saldırı
görev: başbakanı güvenli şekilde tahliye etmek
sonuç: garibim theresa nereye gideceğini karıştırıyor. polisin orda yakın temasta kalıp yönlendirmesi lazım.
ek olarak, vakti zamanında düğmeye basılmış gibi avrupa'nın başkentlerinde ışid adı altında terör saldırıları olmuştu. yine paris polisi birkaç teröristi saatlerce yakalayamamıştı .

margaret thatcher

diğer adıyla demir leydi.
politik olarak britanya adına gerçekten başarılıydı. falkland adaları sorununda mesela ekonomik bedeli o durumda ağır bile olsa falkland islands is british overseas territories diyerek muhafazakar biçimde sorunu çözmüştür arjantinliler britanya donanması britanya'dan yola çıkınca bile endişelenmişlerdir. o zamanda düşük olan popülaritesi muhafazakar yanı ile artmıştır ki falkland sonrası kutlamalarda kraliçe yerine o halkı selamlamıştır. bu yönetime ters bi durum. queen elizabeth ile pek de iyi anlaşamasa da kraliçe daima başbakanlık kurumuna olması gerektiği gibi tarafsız kalmıştır.
yine irlandalı terörist gruplarına çok katı bir yaklaşım göstermiştir
eleştirilen nokta ise kötü olan ekonomik durumun thatcher ile düzeltileceği belirtiliyordu. ama yapamadı. bu da avam için zaten temel sorun. ama günümüzde hala ingiltere'de sterlin kullanılıyorsa ve ekonomik durum daha iyiyse bunu biraz da thacther'a borçlular. o euro'ya geçişi kabul etmemişti.
thatcher'dan sonra gelen ve istifa eden theresa may de thatcher'a benzer ama avam yerine lordlar kamarasına oynadı daha çok. thatcher bakkal çocuğuydu işçi sınıfından yanaydı. may daha başarılı geliyor bana. ikisinin ortak yanı hep bunalım dönemlerinde gelmiş olmaları. birisi ekonomik bunalım diğeri ise brexit döneminde başa geldi.
bunları okuyarak öğrenmek yerine belgesel izleyebilir veya şu an popüler olan the crown adlı diziyi izleyebilirsiniz. dizi çok kaliteli ve belgesel edasıyla anlatıyor olayları.

bursa'nın gay kenti olması

muhacir kesimin çok yaşadığı muhafazakar bir şehir. bu neden önemli? çünkü sarışın erkek çok. benim hemen ilgimi çekmişti ama yok yani öyle birşey. hiç çıkmadı yakışıklı bi bursa beyefendisi. ekstra bilgi. izmir'den gidiyordum oraya kardeşimi ziyaret için yazın mini şort giyen kimse yoktu. kent meydanında ve diğer kalabalık lokasyonlarda oturup gözlem yaptık ama yoktu . şort kısa bir öngörü. osmanlı'nın verdiği havadan mıdır nedir çok değişik bi yer. son olarak, içkiyi de rahatça içebileceğin ortamlar da yok. meyhaneleri güzel de izmir gibi plansız bir zamanda rahat bir yerde biranı yudumlama kültürü yok . o muhafazakar mahalle duygusunu her yerde alıyorsunuz. gayler de rahat değil öyle rahat bir atmosfer yok

arapça

arapçayı bilmem ama ricky martin'in sevgilisi jwan yosef suriye kökenli çıkınca acaba arap abiler seksi mi diye araştırınca vay be dediğim çok beyefendi oldu. her şey civanla başladı.

ntv

doğuş grubunun satın alınmasınsan sonra tarafsızım edası estirse de şu an baya bi taraflı haber kuruluşudur. ab zirvesi ile ilgili mesajda çok olumlu aktarmış ama aynı haberi cumhuriyet bbc türkçe'yi kaynak göstererek çok farklı ve olumsuz havada paylaşmış. aynı haberi bu kadar zıt paylaşması çok gülünç geldi
ntv haberi: https://www.ntv.com.tr/dunya/ab-liderler...
cumhuriyet haberi: https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ab-l...

yazarların şu anki ruh halleri

kendime nasılım diye sormak istemiyorum. uzun süredir iyi rolü yapıyorum. kötü durumları görmezden gelmeye alıştım ki role kendimi iyice kaptırıp yalana inandım.

alev alatlı

bu kadın gerçekten uluslararası politikayı falan biliyor ama çözemedim. üşenmedim okudum sonuna kadar yani tarafı belli değil. misal bu yazısında destek mi anti mi anlamadım. kitaplarını okuyorum ama hala muğlak. gazeteci yazar kesimin tarafsız olması zaten mümkün değil ki yayın kuruluşlarının da hepsinin örtük amaçları vardır.
bu arada kutsal kitabı yanlış yorumluyor. alıntıladığı kitap çevirilerini bile yanlış yazmış. leviticus dediği ibranice-aramice yazılardaki levioğulları gibi.
fikri yazıları gerçekten bilgi içeriyor ama çok dağınık ve sonuçsuz. muhtemelen bu yüzden belirli bir alanda gerçek anlamda akademik kariyer yapmamıştır.

lgbti+ bayrağı taşıyan öğrencilerin gözaltına alınması

sırf buhrandaki ülkenin gündemini görmeyeyim diye twitter kullanmıyorum. nefret koronadan daha tehlikeli.

lgbti üyesi misiniz

bence değilim. içeriği bilmiyorum ama üye olmamak daha iyi düşünüyorum

istanbul sözleşmesi

islamcı seçmenden lgbti konusunda oy kaybetmemek için reddedildi. hayır her şeyde osmanlı'yı örnek alıyoruz da eşcinsellikte neden almıyoruz? osmanlı döneminde en azından nefret söylemleri bu kadar tavan yapmamıştı. sözleşme gündeme geldi geleli antisemitizm gibi nefret seviyesine gelindi. siyasiler prim yapıyor bunu kullanarak popülist söylemlerle fikirsiz insanlar sosyal medyadan nefret kusuyor. bizi kendi halimize bırakın.

borsa istanbul

belirli bir tutar kazanan tanıdıklarım sanki fed başkanı edasıyla caka satarken bugün kesmelerin olduğunu okuduğumda oh ulan ne güzel çakılmışlardır dedim. bizdeki borsacılar genelde ahbap danışması ile oluyor sonra kendilerini ekonomist görüyorlar. üstelik bist bir vur kaç yeridir. god bless bitches

devalüasyon

olsa da resmi olarak kabul edilmeyecektir. ne biliyim negatif yönde ekonomik durum güncellemesi falan denebilir.

uzaktan eğitim

arkamdan bi necati görünmeden bitse iyi olacak

nükleer santralleri destekleyen insan

mantıkla yaklaşın az maliyetli çok enerji. yenilenebilir enerji kaynakları pahalı, az enerji üretiyor ve çok yer kaplıyor. üstelik halihazırdaki ve planlanan hes'lerle katledilen doğayı görmeden bilemezsiniz. yurdun dört bir yanındaki ağaçlara zarar yerine belirli birkaç yere nükleer santral kurulabilir. ayrıca o kurmayın diye n ülkeler hala enerji olarak nükleere bağlı. biz yapıyoz ama siz yapmayın demek gibi bişey onların yaklaşımı. ben nükleeri destekleyen çevreci birisiyim. termik santrallere hes'lere karşıyım. ekonomik ve çevrecidir nükleer.
güncelleme: "nükleer enerji, fosil kaynaklardan elde edilen enerjiye oranla çok daha büyük bir enerjidir. nükleer enerji, fosil yakıtlara oranla daha çevreci, sağlıklı, güvenli, düşük maliyetli, ucuz ve verimli bir enerji türüdür. nükleer enerji düşük riskli bir enerji türüdür. sera gazı salınımı yapmadığı için havayı kirletmez ve asit yağmurlarına neden olmaz. ayrıca, nükleer enerji üretim sürecinde fosil yakıtlara oranla daha az katı atık ortaya çıkar."
bir derleme kaynak: https://medium.com/@iamfurkanyildirim/nü...
daha çevrecidir. ben bunu savunuyorum

32 yaş ve üzerindeki yazarlar sözlükten uçurulsun kampanyası

niye ya? bence 25 altı daha kendini daha tanıyamamış oluyor. genelde 30 üzeri iyidir

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 17

bir erkeği karizmatik kılan şeyler

lavinya

sana gitme demeyeceğim.
üşüyorsun ceketimi al.
günün en güzel saatleri bunlar.
yanımda kal.

sana gitme demeyeceğim.
gene de sen bilirsin.
yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim,
incinirsin.

sana gitme demeyeceğim,
ama gitme, lavinia.
adını gizleyecegim
sen de bilme, lavinia

karşı konulmayacak ünlüler

alexander skarsgard
tom hardy
henry cavill
candice swanepoel(bu hatun uğruna biseksüel olurdum.)
emily blunt
charlize theron
cate blanchett

sevişirken kulağın yalanması

çok büyük haz uyandırdığı kesindir.

margaret thatcher

epey bir yolsuzluk işleri ortaya çıkmıştı bu kadının da. maggie olarak da isimlendirilir. işçileri vs. liberalizm, piyasa ekonomisi adı altında perişan edip zengini daha da zengin yapan kararlara imza atmıştır. oraya buraya savaş ilan eden aşırı milliyetçi muhafazakar birisiydi.

başbakan iken kendisi ve partisi punklara da hayatı cehenneme çevirmişti. öyle ki, bu kafadan olan ingiliz bir siyasetçi, türkiye'ye gelebilecek punk turistlerin tutuklanmasını vs. izmir'e gelip açıkça söylemiştir.

kendisi başbakanken onun hakkında yazılabilecek en "anlamlı" şarkılardan biri olan maggie you cunt efsanevi punk grubu the exploited tarafından yazılmıştır. kadının öldüğü gün olan 8 nisan 2013 tarihinde onu sevgiyle anmak isteyen punklar the wizard of oz'un cadı öldü kutlaması eşliğinde bu şarkıyı internete yüklemişlerek bir duygu seline yol açmışlardır.

maggie you fucking cunt ! cadının ölümünü kutlama videosu *aynı şarkı ankaralı kadınlardan oluşan punk hardcore grubu spinners tarafından da çok eskilerde seslendirilmiştir.

margaret thatcher

muhafazakarlığı ve acımasızlığı ile akıllara kazınmıştır. *

yazarların şu anki ruh halleri

yazarların şu anki ruh halleri

neyse ben çok güzelim bay.

yazarların şu anki ruh halleri

ayı sözlük yazarları twitter'da takipleşmesin mi

öyle kuru kuruya olmaz. nude atacaksanız takipleşelim.**

Toplam entry sayısı: 330

ayı sözlük itiraf

tinderdan tanıştığım birisiyle şehir dışına görüşmeye gittim bu haftasonu apar topar o kadar işimi iptal ederek ki haftasonu da meşgulümdür. o ilk konuşmada bile sadece bir kişiyi sevemeyeceğini söylemişti. ben de çok sevgili aday adayı diye düşünmemiştim, hoş bi erkekti ne biliyim yüz yüze görüşünce fikrimiz değişir diye düşündüm. hayatımda yaşadığım en iyi seks ve en romantik geceydi. bu ben otobüse bininceye kadar devam da etti, ama ben ne zaman dönüş yolunu tuttum o an her şey bitti. şu an dese ben senle olmak istiyorum hemen tamam derim ama yok adam sevgisini göstermiyor. sadece 2 günlük ve anlıkmış o her şey. geçici bir sevgi seks her şey.
birlikte dinlediğimiz şarkılar aklımdan çıkmak bilmiyor.
iyi de kardeşim ben duygusal bi insanım madem ilişki istemiyosun neden beni kendine bağladın o romantik iki günde. duygusal olarak çökmüş durumdayım saatlerdir ne yaptıysam kendimi toplayamadım.
siz siz olun en baştan konuşun ve o kişiden ilişki beklemeyin insanlar değişmiyor ne kadar iyi zaman geçirirseniz geçirin o anlık bir sevgi köpüğü,
o kadar kederlendim ki uzun zamandır hikaye yazmıyordum tekrar yazdıracak şerefsiz

dış görünüş

biz gaylerin ekstra dikkat etmesi gereken birşey. beğenilme kaygısı çoğumuzda vardır. sporlar yapılır, cilt bakımı. ben beğenilme dışında kendim için de dış görünüşüme dikkat ederim küçüklüğümden beri. ama bana göre ortalama bir görünüş yeterli. çok yakışıklı olsun kaslı olsun derdi yok. bakımlı olsun elbette ama herkes yaşlanacak. önemli olan uzun ömürlü sevgi.

cardi b

ikide bir arayıp duruyor. tipik amerikan vatandaşını temsil ediyor kanımca.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

benim önerim daha pratik bişey. korunun. sağlık için uzun süreli ilişkilerde bile bu şart. bareback artisliktir.

istanbul havalimanı

inşaatı bitince avrupa'nın en büyüklerinden olacak, yolcular dolup taşacak, havacılığın yeni aktarma üssü biz olacaaz dendi reklam edildi. avrupa'nın en yoğun havalimanları frankfurt, londra heathrow ve paris charles de gaulle. açıldığından beri görülen şey emirates, qatar airways, etihad, lufthansa, delta, united, british airways, air france gibi dünya devlerinin hala çok da kullanmadığıdır. hala dar gövdeli uçaklar veya en fazla b777 a330 serisi görüyoruz. a350 görünce sosyal medyada olay oldu o da thy'nin zaten. sadece a380 thai airways bir kez zorunlu iniş yaptı sanırım. şu an dünyanın en büyüğü a380ler emekliye ayrılıyorsa da vaktinde istanbul'da hiç görülmedi. yani görünen o ki inşaatı tamamlansa da tutmayacak bu proje. iç hatlarda zaten koskoca boş bir terminal var. çoğu dış hatlar. ama orada da yoğunluk yok zaten. mevzu terminal veya pist yapmak değil. tüm bu saydıklarımı basitçe şöyle anlayabilirsiniz, istanbul'dan direkt amerika new york jfk uçuşunu sadece thy direkt sefer olarak yapıyor ve yine diğer büyük merkezlere de hep thy tekelinde. bu da demek oluyor ki uluslararası bir liman olamadı daha. kaldı ki delta, united gibi dünya devleri istanbul havalimanına daha uçuş düzenlemedi hiç.

ayı sözlük itiraf

tinderdan tanıştığım birisiyle şehir dışına görüşmeye gittim bu haftasonu apar topar o kadar işimi iptal ederek ki haftasonu da meşgulümdür. o ilk konuşmada bile sadece bir kişiyi sevemeyeceğini söylemişti. ben de çok sevgili aday adayı diye düşünmemiştim, hoş bi erkekti ne biliyim yüz yüze görüşünce fikrimiz değişir diye düşündüm. hayatımda yaşadığım en iyi seks ve en romantik geceydi. bu ben otobüse bininceye kadar devam da etti, ama ben ne zaman dönüş yolunu tuttum o an her şey bitti. şu an dese ben senle olmak istiyorum hemen tamam derim ama yok adam sevgisini göstermiyor. sadece 2 günlük ve anlıkmış o her şey. geçici bir sevgi seks her şey.
birlikte dinlediğimiz şarkılar aklımdan çıkmak bilmiyor.
iyi de kardeşim ben duygusal bi insanım madem ilişki istemiyosun neden beni kendine bağladın o romantik iki günde. duygusal olarak çökmüş durumdayım saatlerdir ne yaptıysam kendimi toplayamadım.
siz siz olun en baştan konuşun ve o kişiden ilişki beklemeyin insanlar değişmiyor ne kadar iyi zaman geçirirseniz geçirin o anlık bir sevgi köpüğü,
o kadar kederlendim ki uzun zamandır hikaye yazmıyordum tekrar yazdıracak şerefsiz

doğan cüceloğlu

osmanlı'da eşcinsellik

en azından bugünki gibi hedef gösterilmeyen kendi içlerinde bırakılan eşcinsellerin topluluğu. iyi bir araştırma lazım ama 100 yıl sonra bence artan popülizm ve cahillikle daha da beter durumda eşcinsellik. hatta azınlıklar bile daha özgürdü. cumhuriyet döneminde yunanlılara saldırı vs bir sürü etnik toplu saldırılar olmuştur. gelişmedik geriye gittik sanırım. vay neler varmış bir video buldum. kötü uygulamalar da varmış ama nefret suçu işlenmiyormuş sonuçta ve kültürde varmış.

erkeklerin en hassas yeri

göğüs ucu diyebilirim. daha bu hafta piercing yaptırdım. uyuşturulmasına rağmen o kadar acı verdi ki ilki gözüm karardı 10 saniye kendime gelemedim nasıl kıvrandım acıdan ki benim acı direncim de yüksektir.

hetero ortamlarında lgbt konusunun geçtiği an

yetişkin oldukça çevremdeki homofobikleri hayatımdan çıkardım. lgbt konusunu destekleyen veya nötr kalanlar var şu an çevremde. ama çok da tartışılacak bir konu değil. kabul edilmesi gereken şeyler var ve inkar edenler. siyaset, tarih gibi bir konu vs değil. kaldı ki lgbtyi kabul etmek istemeyen nice eğitimli insan var. biz tartışınca değişmeyecek fikirleri. başka bir çevrede konu açılınca da böyle nokta soru cevaplar veririm. gelişmiş ülkeler çok önceden bu konuları konuşup tartıştı ve yasal haklar getirdi. bilim insanları bunu artık doğal birşey olarak görüyor. toplumumuzun kabul görmemesi anormal derim. patlama noktama gelirsem de kendi çocuğun da eşçinsel olursa evlatlıktan reddecek misin görürüz diye yapıştırım.

röportaj adam

ağzı bozuk ama son zamanlarda bana bi yakışıklı geliyor piç. kendi jargonunda övgü

dış görünüş

biz gaylerin ekstra dikkat etmesi gereken birşey. beğenilme kaygısı çoğumuzda vardır. sporlar yapılır, cilt bakımı. ben beğenilme dışında kendim için de dış görünüşüme dikkat ederim küçüklüğümden beri. ama bana göre ortalama bir görünüş yeterli. çok yakışıklı olsun kaslı olsun derdi yok. bakımlı olsun elbette ama herkes yaşlanacak. önemli olan uzun ömürlü sevgi.

antidepresan etkisi gösteren şeyler

pet izlemek beni güldürüyor. ama hiçbir şey antidepresan gibi olmuyor. baya şey denedim, yürüyüş, spor, seks veya alkol. alkol alınca daha da beter oluyorum.

mika raun

insanlar mika gibilere bakıyor gayet normal bir işinde gücünde olan gayleri aynı sanıyorlar ya deliriyorum. ismi de nereden uydurduysa mika mikaelin kısaltması. absürt birşey bu tamamen insanlar da öylesine izliyor işte

anıtkabir

laylaylom gezip fotoğraf çekiyordum. meğer o alanda fotoğraf çekmek yasakmış. askerin birisi yüksek sesle no photo diye seslenmişti. okay babe sorry dedim geçtim. gece daha bi güzel.