ispitçi

sözlüklerde yönetime ispitleriyle destek sağlayan yazarlardır. sözlüklerin kalitesini arttırırlar. bizim sözlüğümüzde de gammaz arkadaşların yardımları gerekiyor. sözlükte bariz şekilde göze çarpan çöp entryleri birlikte temizlemek için yardımlarınızı esirgemeyin.

ispitlenmesi gereken birkaç entry örneği;

- @1 sana katılıyorum.

- neden?

- olmaz.

- ah bende istiyorum bundan bir tane.

- ah ah zor bir durum.

- hayır.

- evet.

- kesinlikle.

- bende de var.

- bilmediğim bir konu bu.

- güzel başlık olmuş tebrikler.

- :))) :ddd :ss

vs. vs.
kesinlikle bir sözlük için kaliteli bir içeriğe sahip olmak biraz emek gerektiriyor. bunun içinde belki de sözlüklerin en önemli kullanıcılarıdır. severek izliyorum.
yönetimde köstebek, sözlükte yazar, yatakta hayvan, dışarda insan görünümündeki varlıklar.
sözlüğün pek gizemli magazin dedektörleridir. kim, nerede, ne zaman ne hata yapmış, anında yetiştirirler. yazarımız zorlu koşullarda yazısını yazmış, kahvesiyle birlikte keyif sigarasını tüttürüp gelecek hoş oyların hesabını yapacakken fıldır fıldır gözlerle eksik arayan yazarlar. *
ispiyonlayanlar için kullanılan kelimedir. sözlükteki kullanım anlamı ise '' sözlüğü daha okunur kılabilmek adına, moderatörlere ilgili entryi düzenlenmesi için paslayan kişi'' anlamında kullanılmaktadır.
sözlükte an itibariyle 55 kullanıcıya verilmiş olan yetkidir. entry altında (!) işaretini tıkladıklarında problemli entryleri yönetime haber verebilecekler. biz editör, moderatör ve adminler de bunları düzelteceğiz. smile ifadeler, çalışmayan linkler, imla hataları, yanlış noktalamalar, entry formatına uymayan entryleri hatanın ne olduğunu yazarak ispitleyebilirsiniz.
bu nedir derken dark bear imdadımıza yetişti.* *
ispitçiyim,
doğruyum,
çalışkanım!
yasam;
içeriği korumak
gülücükleri saymak,
sözlüğü, yazarları özümden çok sevmektir.
ülküm ispitleyerek ileri gitmektir.
ey bugünümüzü sağlayan ulu sözlük!
açtığın başlıklarda, kurduğun cümlelerde, gösterdiğin resimlerde, hiç durmadan ispitleyeceğime and içerim.
varlığım;
sözlük varlığına armağan olsun.
ne mutlu ispitçiyim diyene!
bugün profilimin üzerinde görünce bir garip olduğum kavram. sanki başkalarını hep gammazlayan biriyim ve sözlük tarafından kötü bir şekilde yaftalandım sandım.* başlığı okuyunca da kendimi çok önemli biri gibi gördüm şuan.
düzgün yazın, iş çıkarmayın başımıza zaten yoruluyoruz bütün gün, hıh. maaş esprisi de yapardım da neyse.