istanbul kağıthane karakolunda polis şiddeti

yer: istanbul kağıthane sanayi karakolu

asker kaçağı olduğu iddiasıyla 19 haziran 2012 günü sabaha karşı gözaltına alınan hayati d., karakolda yedi polis tarafından öldüresiye dövülüyor. yedi polis; tekme, tokat ve yumruklarla hayati d.'yi öldüresiye dövüyor. bir polis memuru hayati d.'yi yumrukluyor, kafasını tekmeliyor yerine oturuyor diğerleri ise kafasının üzerine basarak ezmeye çalışıyor. hayati d.'yi dayaktan tanınmaz hale getiren polisler yaklaşık 5 dakika süresince soluksuz dayak atıyor. olaya şahit olan 2 vatandaş korku içinde olayı izliyor. karakola kardeşini görmeye giden fahrettin d.'ye polis memurlarının, "kardeşinle memurlarımız arasında biraz sürtüşme yaşanmış. görünce paniğe kapılma, şok olma, rahat ol" dedikleri belirtiliyor.

savcılığın, kimliği tespit edilen 7 polisi tek tek ifadeye çağırdığı fakat sadece bir polisin ifade verdiği, onun da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bildirildi.

http://www.facebook.com/photo.php?v=122559274575465
polis başlığına yazdığım yorumu geri alacak değilim lakin o polislerden genç olanı ile diyaloğumuzda ilginç bir şey söylemişti ki şimdi hatırladım :" millet bizi kötü sanıyor ama oysa biz kötü değiliz". evet tüm polisler kötü değil ama insan olamayan polisler de var maalesef.