işyerinde bekar çalışana yapılan it muamelesi

bekar olman ezilmene sebeb değil ki..ezdirme kendını arkadaşım....tam aksine sende bi sürü baheneler üret,hepsinin sonu da sen evlisin nasıl olsa de.mesela ;bu sene kocanla tatile gitme.kocan tek gitsin.yıllardır adamla aynı yataktasın zaten.dinlen .nasıl olsa kocan gelgek evıne.evlisin sen
kesinlikle taviz vermediğim için yapılamayan muameledir.samimiyeti azaltıp ağırlığını koyunca otomatik olarak zaten söyleyemiyorlar bazı şeyleri.bekarım diye ölecek halim yok işten ama çocuklarının hastalıkları, kayananalarının gelmesi, karılarının doğurması gibi ekstra durumlarda izin alıyorlar onlara müdahale edemiyorum zaten.
hakkaten de öyle deyip sürekli şahit olduğum ve başıma da gelen durumdur.

- eğer ki bekarsanız sizin çok-gereksiz-doldurulması gereken vaktiniz vardır.
- aldığınız para çok değersizdir hemen uçmaya mahkumdur.
- 7 gün 24 saat çalışabilirsiniz, izinleriniz önemli değil. evli ve çocuklu insanların izin gerekçesi senden 95bin kat daha geçerlidir.
- yaptığınız iş o kadar güvenilir olmayabilir evli bir bireye göre.
- bekar kişi deli evli kişi akıllı ve sağlıklıdır.
- bekar isen sürekli ama sürekli sex yapıp uyuşturucu kullanan hep sarhoş gezen birisindir.
- senin evin herkese açıktır, 24 saat açıktır.
- özel alanın yoktur, herkes sınırlarını aşabilir, sen bekarsın gayet esnek bi adamsın çünkü.

biraz abartı var gibi duruyor ama abartı olan kısmı yok. evli birçok kişi bekarlara böyle bakıyor. bunun en belirgin hali devlet dairelerindedir. sınırlar iyi çizilmelidir, başka da söylenecek bir şey yok..
benim de yapacağım çok çok önemli bir iş yoksa, birilerini idare etmeyi kabul edebilirim ammaaa, başkasının kıçıkırık bir aile partisi için mesela bir yaşar konserinden vazgeçmem istenirse usturuplu şekilde çıngar çıkarır, keyif bozarım. öncelikler beybi. işten de ayrılmam ama ayrılırsam tazminat alamam çünkü. çok şurama gelirse kendimi ayrılttırttırırım (ki yaptım). kimse kimsenin hakkını gasp edemez. sen bekarsın diye senin planın, özel hayatın, ailen yok mu yani? asla kabul edemem böyle bir mazereti. tersim fenadır.
çalıştığın şehire iş için gelindiyse yani ailesi falan yoksa ezilme potansiyeli dört kat artabilecek olan durumdur. ben üç sene boyunca “onun ailesi yok” tadından yılbaşı, bayram vs tatili yapmamış biriyim. kariyer de yapmadım sonra, branş değiştirip falan. ah neyse
üremeyen insan terröisttir,ittir,vatan hainidir